איזה צעצועים נחשבים צעצועי התפתחות?

כהורים אנחנו מקבלים על עצמנו אחריות עצומה. ביום בהיר אחד אנחנו הופכים מזוג צעיר נטול דאגות לזוג הורים שלא מפסיק לדאוג. אנחנו בוחנים מקרוב את ההתפתחות של הילד ומחפשים כל דרך אפשרית לעודד אותו לחזק את השרירים, לגלות כישורים חברתיים, לפתח יכולות מוטוריות ולקלוט מידע מהסביבה. ההתפתחות של הילד מושפעת רבות מהצעצועים שאנחנו מספקים לו כך שעלינו לדעת לבחור נכון צעצועי התפתחות שמגרים את חמשת החושים. 

אלו צעצועים הילדים הכי אוהבים?

על כל צעצוע התפתחות להיות בראש ובראשונה צעצוע שהילד ייהנה לשחק בו וירצה לשחק בו. צעצועי התפתחות הם צעצועים שמצליחים לעורר גירוי בחמשת החושים ולעודד כך התפתחות. כך למשל, הצבעים של הצעצוע מעוררים את חוש הראייה, פעמון שמותקן בצעצוע מעורר את חוש השמיעה והמרקם מעודד את חוש המישוש. התינוק בוחן בשלב ראשון צעצועים גם על פי חוש הטעם, הוא מכניס את הצעצועים לפיו כך שעלינו להיות ערוכים לכך עם צעצועים איכותיים שאינם כוללים כימיקלים רעילים. 

איך מפתחים מוטוריה גסה ועדינה?

תפקיד חשוב נוסף שיש לצעצועי התפתחות הוא  תרומה משמעותית להתפתחות המוטורית של התינוק. כדאי לחשוף את התינוק לצעצועים שמעודדים תנועות גוף וחיזוק של השרירים (התהפכות, זחילה, ישיבה, הליכה ועוד). בתחום המוטוריקה העדינה נרצה למצוא צעצועים שמפתחים אצל התינוק את השרירים הקטנים שבעיניים, בפה ובאצבעות. בין הצעצועים המומלצים נמצא קוביות עץ, משחקי התאם צורה, רעשנים, נשכנים קטנים, ספרים, מכוניות משחק ועוד. 

אינטליגנציה רגשית אצל ילדים

אף פעם לא מוקדם מדי בשביל ללמד את הילדים מיומנויות רגשיות וחברתיות. צעצועי התפתחות תורמים גם ליכולת של התינוק להאמין ביכולות שלו, לסמוך על הוריו וללמוד על רגשות. צעצוע שמצליח לתרום להתפתחות הרגשית של הילד נחשב לצעצוע התפתחות. מידע נוסף באתר https://graffa.co.il/