במה יכול לעזור לכם עורך דין לענייני צבא

המשפט הצבאי כולל שורה ארוכה של עבירות ספציפיות המתייחסות רק לאלה שנופלות בסמכות השיפוט הצבאית, כגון עריקות, היעדרות מתפקיד ללא רשות, הפרת משמעת צבאית, הפרת סמכות, עבירות גניבת נשק או רכוש מממסד צבאי, שימוש בציוד צבאי שלא למטרות צבאיות, שימוש לא חוקי בנשק, סירוב לקיים פקודה, רשלנות במילוי תפקידים רשמיים ועוד. במקרים כאלה כדאי לפנות לעורך דין צבאי. עורך דין באופן כללי הוא אדם בעל רישיון עריכת דין לאחר לימודי משפטים אקדמיים. כל עורך דין מתמחה בתחום מסוים של משפט, ועורך דין צבאי מתמחה במשפט צבאי. מערכת המשפט של צבא ההגנה לישראל נפרדת מהמערכת האזרחית, לצבא יש חוקים משלו, כאן יגיע לעזרתכם עורך דין לענייני צבא.

מדוע חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין לענייני צבא?

השירות הצבאי הוא אבן דרך חשובה במסלול חייו של אדם. לא משנה באיזה תחום ימצא את עצמו חייל בעתיד, הוא ישאל על הרקע הצבאי שלו, ולכן חשוב מאוד לסיים את השירות הצבאי ללא תיקים משפטיים. עורך דין לענייני צבאי מקצועי ומנוסה יודע לפעול ולנקוט את האמצעים המתאימים ביותר על מנת להבטיח שהתיק האישי שלכם לא יהיה מוכתם. אין ספק שמדובר בהשקעה מאוד משתלמת ומשמעותית שיכולה להשפיע על עתידכם.

מאפיינים לבחירת עורך דין לענייני צבא

שימו לב לכמה נקודות מפתח לפני שאתם פונים לעורך דין לענייני צבא:

מקצועיות וניסיון – באמצעות שיחה קצרה ניתן להתרשם מניסיונו של עורך דין בענייני צבא וממקצועיותו – זכרו, לא כל עורך דין פלילי הוא בהכרח מומחה לדיני צבא.

פתיחות – בחרו עורך דין שאתם מרגישים בנוח לתקשר איתו. פתיחות ושיתוף פעולה בין הלקוח לעורך הדין יגדילו משמעותית את הסיכוי לתוצאה טובה.

נגישות וסבלנות – בחרו עורך דין סבלני שיהיה זמין לכל אירוע ולכל נושא בכל שעה ביום ובלילה.

היכרות עם המערכת הצבאית – תעדיפו ובחרו עורך דין שמכיר את המערכת הצבאית המורכבת מבפנים. למידע נוסף אודות עורך דין לבית דין צבאי