הסתלקות מירושה - למה שמישהו יהיה מעוניין בכך?

הסתלקות מירושה – למה שמישהו יהיה מעוניין בכך?

על פניו, כל אחד היה רוצה ומוכן לקבל ירושה. זה די הגיוני. אף אחד לא רוצה שאחד מיקיריו ימות, חס וחלילה, אך יש בנו איזו ציפייה שאם אכן זה קורה, אנחנו נקבל חלק מסוים מהירושה, בוודאי אם מדובר באדם קרוב. זה תמיד יכול לעזור לנו כך או אחרת.

אך יש מקרים, בהם אנשים מעדיפים דווקא להחליט על הסתלקות מירושה. על פניו זה אולי נשמע מוזר, אך אנחנו מכירים לא מעט מקרים כאלה. מקרים בהם אנשים מעדיפים שלא להיכנס לזה מסיבות שונות. החוק מאפשר להם שלא לקבל חלק מהירושה, אף על פי שהם רשומים כיורשים, והחוק מתיר להם להצהיר שהם מסתלקים מהירושה על מנת שלא יוכלו לחייב אותם לרשת את הרכוש והכסף מבלי שהם מעוניינים בכך.

לפני שנסביר כיצד ומתי זה מתבצע, חשוב לציין, אפשר לוותר על ירושה באופן כללי, ואפשר לוותר על ירושה עבור גורם מסוים, בתנאי שאותו גורם הוא בן או בת זוג, ילד, אח או אחות. כלומר, אין אפשרות שאדם יחליט להסתלק מירושה ולהעביר אותה לגורם אחר, זר. הוא יכול לעשות את זה, אך ורק אם הוא מעביר את זה לגורם מהרשימה שציינו.

מתי אנשים בוחרים להסתלק מירושה

יש כמה מצבים בהם אנשים בוחרים להסתלק מירושה ולא להיות חלק ממנה. למשל, אם אותו אדם נמצא בחובות ויש לו נושים, אז הרבה פעמים הוא יעדיף להסתלק מהירושה על מנת שלא יצטרך לחלוק אותה עם אחרים. זכותו המלאה לעשות זאת. הוא לא חייב להשתמש בירושה לצורך החזר חובות. אגב זה נכון אם מי שמוריש לו כסף או רכוש, נמצא בחובות. אז במקום להכניס את עצמו לעניין, הוא יכול להסתלק מהירושה.

מצב אחר בו אנשים בוחרים להסתלק מהירושה, מתרחש כאשר ברור לכל שמדובר על עניין מסובך, עניין שיכול להוביל לריב משפחתי. יש אנשים שמעדיפים להימנע מזה, אז הם מעדיפים לוותר על חלקם ולא להיכנס לתוך זה.

חשוב להדגיש, אם הוא בוחר להסתלק באופן כללי מהירושה, אז החלק שלו פשוט מתווסף לחלק של אחרים שכן מתחלקים בה. בכל אופן מומלץ להתייעץ עם עורך דין ירושה בכל מקרה של הסתלקות מירושה.

 

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים ם

אולי יעניין אתכם?

Main
jones

האם יש סיכונים בלקיחת אבקות חלבון?

נטילת תוספי תזונה הם טרנד עכשווי ופופולארי ביותר. ניתן לומר שבהמלצת רופא חשוב לצרוך את התוספים ולשמור על איזון בגופנו. אך אפשר לומר שבשנת 2020 נוצרה מציאות בה אנשים נוטים לצרוך תוספים שונים ומשונים אשר לא תמיד רצויים.

קרא עוד »
פשפש המיטה
Main
jones

פשפש המיטה

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים, סגלגלים וחומים שחיים על דמם של בעלי חיים או של בני אדם ובנוסף, הם קיימים באריגים, בבדים ובמיטות. ישנם כמה דרכים כדי להיפטר מפשפשי המיטה.. במאמר זה נביא את חלקם. פשפש המיטה למזיק

קרא עוד »
Main
jones

מה חשוב לדעת על מעלון

מעבר לעובדה שהמעלון עוזה לאנשים שהניידות קשה להם, הוא גם מביא איתו ערך מוסף אחר. איזה בדיוק אתם שואלים? במאמר זה נביא את היתרונות הבולטים שניתן למצוא במעלון ובכלל, למה כדאי לכם לקנות כזה לסבא וסבתא שלכם..  

קרא עוד »
עסקים בסין: אל תעשו את זה לבד
Main
jones

שינוי עילה – האם זה אפשרי?

בתיקים משפטיים אפשר להגיע במקרים רבים להסדרים מותנים ואף שינוי עילה, והרי שהיכולת להגיע להישגים מעין אלו תלויה בעורך הדין שתבחרו. כך שאם אתם רוצים לדעת שאתם עושים כל מה שצריך על מנת להקל עליכם במובן הזה, אז

קרא עוד »
שירותי שיפוצים
Main
jones

שירותי שיפוצים

כל אחד זקוק מפעם לפעם לבעלי מקצוע איכותיים ומקצועיים כמו קבלן שיפוצים מומלץ. הדבר נכון כמובן בכל תחום ובכל נושא, אך הוא עקרוני במיוחד כאשר מדובר על שירותי שיפוצים. מי שמעוניין לשפץ את הבית או את המשרד שלו,

קרא עוד »
פאנלים סולאריים
Main
jones

אילו פאנלים סולאריים קיימים ומה הכי מומלץ?

כיום יש לא מעט אפשרויות של מערכות סולאריות לייצור עצמי של חשמל מקרני השמש החמה. במטרה ליהנות מכלל היתרונות הללו חשוב שתכירו את האפשרויות העומדות לרשותכם להצליח לספק לעצמכם את כל החשמל לו אתם נדרשים ללא כל צורך

קרא עוד »