איטום מבנים – כל כמה זמן צריך לבצע איטום?

נושא האיטום הינו רב חשיבות לכל מבנה בו גרים ושוהים אנשים. כנ"ל לגבי מבנים חקלאים, מחסנים, מבנים לבעלי חיים ועוד. נזקי מים עלולים להיות חמורים לתשתית קיימת ובמקרים רבים פוגעים גם בבריאות השוהים במבנים. נשאלת השאלה – כל כמה זמן צריך לבצע איטום מבנים? התשובה מורכבת כי התדירות תלויה בסוג האיטום הקיים, מקום האיטום, איכות העבודה שנעשתה בעבר וגם לאזור בו ממוקם המבנה יש חשיבות. ברור הוא, שאיטום יש לעשות כאשר מבחינים בחדירת מים או לחות מצטברת  בחללים שונים. ניתן לסכם, כי התקלות קורות בגלל בלאי, עבודה מרושלת וחומרים לקויים ועוד.

 

איטום במקומות שונים

האיטום החשוב ביותר נעשה לגגות שטוחים על מבנים. זאת בגלל שהם בעלי שטח רחב המאפשר הצטברות מים. ניקוז או שיפוע לקוי יכולים לתרום להצטברות שלוליות ולחדירת מים. איטום אחר נעשה לפתחי דלתות וחלונות, לקירות, למרתפים ומקלטים תת קרקעיים, לבריכות ובורות מים ועוד. החומרים היעילים והאיכותיים ביותר הם יריעות ביטומניות שעשויות להחזיק מעמד גם 15 שנים ויותר. איטום אחר נעשה באמצעות זפת חמה והוא טוב למספר שנים בודדות. חומרים אחרים הם על בסיס פוליאוריטני, צמנטי, אקרילי ועוד.

 

שיטות איטום

ניתן לאטום על ידי הנחת יריעות העשויות חומרים שונים. כך לפני הריצוף והחיפוי. שיטות אחרות הן באמצעות מריחה והתזה. אלו מתאימות לגגות עם שיפוע, לגגות עליהם קיימים מתקני דודי שמש, לקירות, למקומות עם גישה מוגבלת וכדומה. חשוב לא לערבב חומרי איטום ממשפחות שונות מאחר והחומרים לא ייצמדו אחד לשני. מקובל להניח גם שכבה ראשונית מקשרת שתפקידה הוא לחבר בין השטח הבתולי לשכבת האיטום שבאה עליו. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת ידע וניסיון בתחום.

 

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר הכנסו לאתר – http://s-israel.co.il/.