לא חייב להיות צלם מקצועי כדי לצלם טוב

אולי זה יפתיע אתכם אבל האמת היא שלא חייב להיות צלם מקצועי כדי לצלם תמונות טובות. גם מי שהוא צלם חובבן יכול בהחלט לצלם תמונות טובות. וחשוב שתדעו שגם צלמים מקצועיים טועים – זו האמת.

לכן אתם לא צריכים לחשוש לצלם ולהנות מחווית הצילום, וגם להשתמש בתמונות שצילמתם לצרכים עסקיים. כך למשל תוכלו לשלב באתר או בבלוג תמונות שצילמתם. ראו כאן לדוגמה מאגרי תמונות מומלצים!

לא לחשוש לצלם

אחד הדברים שקורים לנו כאשר אנו מצלמים, וככל שאנחנו לא צלמים מקצועיים, הוא החשש והדאגה. אנחנו לא סומכים על עצמנו ואנחנו מבקרים את עצמנו יתר על המידה. מה שצריך לעשות זה פשוט להתחיל לצלם ולאט לאט לתפוס ביטחון.

ואתם גם תופתעו לדעת שתמונות שממש חששתם לצלם אותן רגע לפני הלחיצה על הקליק, הן תמונות לא רעות בכלל. מה שחשוב זה לאמן את העין ולתרגל – והתמונות הטובות יגיעו במהירה. לא צריך להיות פרפקציוניסטים ולבקר את עצמנו, אלא פשוט להתחיל לצלם.

לא לוותר על הסביבה

חשוב מאוד כאשר מצלמים זה להכיר את סביבת הצילום. צלמים מקצועיים עושים את הטעות הזו. כך, כאשר הם מגיעים לנקודה מסוימת לצלם, הם ישר מתבייתים על אזור מסוים ולא מסתכלים סביב אולי יש נקודות טובות יותר לצלם. אז חשוב להכיר את הסביבה, ולבדוק ולנסות כמה מרחבים שונים באותו המקום.

חשוב לזכור שאתם בהחלט יכולים להפיק מאגרי תמונות טובות גם אם אתם לא צלמים מקצועיים. רובנו לא צלמים מקצועיים אבל אין שום סיבה שבעולם שלא נצלם תמונות יפות, רק בגלל שצילום זה לא המקצוע שלנו. גם צלם חובבן זה מצוין, ויש צלמים חובבים שיודעים לצלם לא פחות טוב מצלמים מקצועיים.