למה צריך כיסוי לחלה?

סעודת שבת אינה מתחילה ללא חלות טובות ומשובחות, אך מלבדן, צריך גם מפית מפוארת כדי לכסות אותן. יש מספר סיבות לכיסוי החלות בשולחן השבת, אך אף אחת מהן לא מתייחסת לעיצוב שהמפית מעניקה למראה השולחן. כי מלבד הסיבות העיקריות לכיסוי החלה, מוסיפה המפית גם יופי ייחודי לשולחן השבת והחג.

למה צריך מפית לחלות?

כאמור, יש מספר סיבות לכיסוי החלות בשולחן השבת ולהלן פירוט חלקי שלהן;

  • בשל חשיבות הלחם ביהדות, יש לו עדיפות על פני מאכלים אחרים וצריך לברך עליו ראשון, אך בשבת יש צורך לקדש קודם כל על היין ולכן, מכסים את החלות בשעת הקידוש על מנת שלא 'תיעלבנה'.
  • סיבה נוספת היא, כדי להזכיר את שכבת הטל שכיסתה את אוכל המדבר – המן – מלמעלה ולמטה.
  • ועוד סיבה לכיסוי החלה בשבת היא לצורך מראית עין וכדי לדמות שהביאו את החלות אל השולחן רק עכשיו.

מפית מעוצבת לחלות

כמו כל דבר ביהדות שנוהגים לפאר ולרומם, גם כאן נוהגים לרכוש מפיות מעוצבות לצורך כיסוי החלות. כיסויי חלה מגיעים בעיצובים דקורטיביים ויפים ועם דוגמאות שונות ומפוארות.

מרבית המפיות עשויות מבדי קטיפה רכים או מבדים יוקרתיים אחרים. על הכיסויים נוהגים לרקום מוטיבים יהודיים שונים כמו זוג נרות על פמוטים, חלות מכוסות, בקבוק יין וגביע קידוש, וכן טקסט אקטואלי כמו – 'לכבוד שבת קודש', 'לכבוד שבת ויום טוב', 'שבת שלום' וכדומה.

איפה קונים כיסוי לחלה?

כיסויים לחלה נמכרים בדרך כלל בחנויות יודאיקה ייעודיות או כאלה שמתעסקות במוצרי יהדות רקומים. אצלנו תוכלו למצוא את כל סוגי המוצרים הרקומים שאתם צריכים וכמובן מבחר גדול של כיסויים לחלה בכל מיני גדלים, בעיצובים שונים, במגוון צבעים ובדוגמאות מרשימות.

להשיג באתר: https://israelijudaicahouse.com/