למה ילדים נדבקים בכינים?

אם הילדים שלכם נדבקו בכינים, וכעת אתם מחפשים את האשמים: אנחנו בהחלט מזדהים עמכם. קיומן של כינים על קרקפת ושיער הילדים, זה דבר לא נעים בכלל, בעיקר משום שהטפילים מוצצי הדם גורמים לאי נוחות, לגירודים ואפילו לסבל! בעוד שישנו סיכוי כי הטפילים יגיעו בסופו של יום, גם אל ראשם של בני בית אחרים.

אבל למה ילדים נדבקים בכינים?

בעולם המבוגרים אין בדרך כלל כינים, אלא אם מדובר בכיני ערווה שיכולות לעבור מאחד לשני בעת מגע מיני. הכינה הקלאסית היא זאת שפוקדת את ראשם של הילדים, בעוד שיש כמה עובדות שחשוב להכיר על מנת להבין מדוע היא נמצאת על ראשו של ילדכם.
אם חשבתם עד היום שכינים קופצות מראש אחד לשני, כי הן מגיעות לאזור רק בעונת הקיץ, או שהן מעבירות מחלות – הרי שעובדות אלה אינן נכונות. Dovratya מסבירים כי כינה קלאסית עוברת מראש לראש בין הילדים באמצעות הצמדות לשערה וזאת בעיקר כאשר ילדים משחקים קרוב מידי. הכינה יכולה להדבק אל הילד גם בחודשי הקיץ, הסתיו והאביב אך היא נחשבת נפוצה יותר בקיץ, משום שבעונה זאת הילדים משחקים בחוץ.
חשוב לדעת כי כינים לא מעבירות מחלות, הן פשוט מציקות ומגרדות. עם זאת, מי שלא יטפל בתופעה בקרב הילדים שלו – יגרום לכך שיתפתח גרד מעיק על הקרקפת, שעלול להוביל לפציעה. לכן יש לטפל בכינים רק באמצעות חומרים טבעיים. כיום ישנו סרום נגד כינים טבעי שאין בו חומרים כימיים, והוא אינו רעיל – מה שמקנה טיפול ידידותי יותר עבור הילד ועבור הסביבה.

צורת ההדבקות

בכול הנוגע לצורת ההידבקות, חשוב לדעת כי שיער מלוכלך אינו הגורם לבעיה, וכי אין זה משנה עד כמה תחפפו את ראשו של הילד: אם לא תבצעו טיפול טבעי לכינים בתוספת סירוק עם מסרק מיוחד – לא תצליחו להפטר מהתופעה. אם תגנו על ראשו של ילדכם עם שמן רוזמרין, ייתכן כי לא יודבק הילד בטפיל. עוד מומלץ בזמנים בהם אתם יודעים כי הגן מלא בחרקים הטפילים, לאסוף את שיער ילדכם ובכך לצמצם את הסיכוי להדבקה.