מי צריך לעשות הסכם ממון?

הסכם ממון נערך על ידי שני בני הזוג. מטרת ההסכם, היא להסדיר חלוקה שווה של כל סוגי הרכוש של בני הזוג בעת גירושין. על מנת להפוך את תהליך הכנת הסכם הממון לקל יותר, מומלץ לבני הזוג להיעזר בעורך דין או מגשר. 

ההורים של בני הזוג יכולים לנסח ולייעץ, אך הם אינם צד משפטי בהסכם ואינם חותמים. לפעמים, עדיף לא לערב את ההורים בהכנת הסכם ממון. פעמים רבות, עירוב של בני משפחה בניסוח של הסכם הממון, יגרום לכך שני הזוג לא יצליחו להגיע לידי הסכם.

האם אפשר להסתפק בהורדת טיוטת נוסח הסכם ממון מהאינטרנט?

בני זוג רבים חושבים שהם יכולים לחסוך כסף, ולהוריד נוסח של הסכם ממון מהאינטרנט, ולערוך בו שינויים קלים. באופן עקרוני, לא מומלץ לערוך הסכם ממון לבד. לא תמיד הנוסח בהסכם מתאים למצבם של בני הזוג. ולכן, מומלץ שכל זוג ינסח הסכם אישי, שלא מסתמך על נסחים של הסכמים אחרים.

למה כדאי לשלם לעורך דין על הסכם ממון?

אין ספק, שעריכת הסכם ממון בידי עורך דין עולה כסף. מדוע מומלץ לשלם סכום זה? משום שעורך דין מיומן ומקצועי יוכל לסייע לבני הזוג לגשר על הפערים בניהם במהלך עריכת הסכם הממון. אורי גנור עו"ד הסכם ממון, מכיר היטב את החוקים המתאימים ויוכל לכוון את בני הזוג לנסח הסכם ממון המותאם לחוק. סביר להניח, שבני הזוג יקבלו את חוות הדעת ואת עצותיו של עורך הדין.

מתי מתאים להיעזר במגשר לעריכת הסכם ממון?

לא כל זוג יכול להרשות לעצמו לשלם על שכירת עורך דין לעריכת הסכם ממון. ולכן, כאשר באופן עקרוני יש הסכמה בין בני הזוג על פרטי ההסכם, אפשר להיעזר במגשר שיעזור לבני הזוג לחדד את הפרטים הקטנים בהסכם.

> קראו גם על הסכם ממון בין ידועים בציבור!