ללא חיות – לאן נעלמו החיות ממופעי הקרקס?

מופעי קרקס הם חלק מהעולם אותו אנחנו מכירים כבר במשך מאות שנים. למרות מה שנחשב קרקס לפני מאה שנה הוא לא הקרקס של היום, המוטיב נשאר זהה. הקמת מופע שעשוע עבור הקהל הרחב. זה ידוע על קרקסים רבים שהם מטיילים ברחבי העולם כאשר הם לוקחים עימם את כלל מחלצותיהם ולעתים מדובר גם בבעלי חיים. בשנים האחרונות החלה להתגבר המודעות כלפי בעלי החיים ה'עובדים' בקרקס ונושא הזכויות שלהם תפס תאוצה.

פעלולים רבים בקרקס, המשתפים עימם בעלי חיים, הם לרוב פעלולים אשר לא בדרך הטבע של החיות להתנהג כך, דבר שמצביע על כפייה מסוימת בקרב בעלי החיים המשתתפים בקרקסים השונים בעולם.

למה לא להשתמש בגוף האדם?

עם ההבנה שבעלי חיים לא אמורים להשתתף בפעילויות מהסוג הזה, הגיעה גם ההבנה כי גוף האדם מסוגל להרבה יותר ממה שאנחנו מכירים. ניתן לראות דוגמא טובה בפסלים חיים אצל איתמר שחקנים. קרקסים רבים החלו להתאמן יתר על המידה בכדי ליצור פעלולים חדשניים ומודרניים המבקשים לקרוא תיגר על כל מה שהיכרנו עד היום הן מבחינת גוף האדם והן מבחינת יכולות הקרקס לשעשע אותנו, ללא בעלי חיים.

הסכמה היא הסכמה

כאשר לא מעורבות חיות בקרקסים, הדבר מאפשר הסכמה מלאה מכל משתתפי הקרקס. מאחר ואין אפשרות לדובב בעלי חיים ולדעת האם הם סובלים או לא, ניהול תקשורת עם בני אדם היא הדרך הקלה ביותר לקבל הסכמה ורצון מלא להשתתף במופעי הקרקס. זה לא משנה אם הפעלולנים יחתמו על חוזה או יצעקו שהם ממש רוצים להיות בקרקס, כך או כך, יש לכם אמונה שלמה ברצון שלהם להיות בקרקס.

תקשורת טובה יותר

כשעובדים בקרקס, ולמען האמת לא רק בקרקס, תקשורת היא הבסיס החשוב ביותר לכל הפעלולים עליהם מתאמנים. אם אקרובט לדוגמא לא מרוכז ביום כלשהו, ניתן יהיה לגלות את זה ולדעת זאת ומכאן להיזהר בסוג האימונים של אותו היום. זה ידוע שאי אפשר להשאיר את הבעיות בבית, לפעמים הן מגיעות איתנו גם לעבודה וכאשר העבודה היא על חוט בין חיים ומוות, אולי כדאי שהתקשורת תהיה טובה מאוד.

לסיכום, אם אתם אוהבים מופעי קרקס, אתם ממש לא צריכים חיות לשעשוע, בני אדם המציעים שחקנים לאירועים טובים לא פחות.