מתי תדע שהגיע הזמן לפירוק הרכב

הרכב משמש אתכם בחיי היומיום וגם בסופי שבוע ולכן אין טעם להחזיק רכב שהופך מנכס לנטל. מצב כזה מתרחש כאשר הרכב עובר פגיעה קשה כתוצאה מתאונה או תחזוקה לקויה. רכב כזה כבר אינו ראוי לנסיעה ולכן מומלץ לנסות להיפטר ממנו. אם הוא פולט גזים מזהמים או דורש הומאות תחזוקה גבוהות, תתקשו מאוד למכור אותו לנהג אחר, ולכן הפתרון הריאלי היחיד הוא מכירה למגרש פירוקים. התעקשות על המשך נסיעה ברכב תהיה מסוכנת ואף יקרה, בעיקר אם הוא זולל דלק. ויתור על הרכב והותרתו בחנייה עלולים להוביל לקנסות קבועים מצד העיריה. לכן מגרש פירוקים הופך לאופציה המועדפת.

 

איתותים שהרכב כבר הפך לנטל

רכב שמתרחשות בו תקלות רבות דורש ביקורים קבועים במוסך, כולל עבודות חשמל ופחחות, והעלויות מתנפחות ומובילות למסקנה שעדיף להחליף רכב. הצפת השוק הישראלי ברכבי יד שנייה ליסינג וכו' מובילה לכך שקל יחסית למצוא רכב בתקציב שלכם, אבל תתקשו למכור אותו במחיר המבוקש. רכב שחונה ליד הבית או במגרש מכוניות סמוך הופך למעורר חשד וגם ליעד לגניבה, וצובר קנסות מדי פעם, ולכן מומלץ להיפטר ממנו בהקדם האפשרי. תאונות קשות, פגיעה בשאסי או נזקים שנגרמו ממזג אוויר סוער או מטענים פיזיים – יובילו להוצאות כבדות ובלתי מתוכננות ולהחלטה שהרכב כבר הפך מבחינתכם לנטל שצריך להיפטר ממנו.

 

פנייה לגורם אמין

בישראל פועלים כמה וכמה מגרשים לפירוק רכב. לא כל אחד קונה רכבים לפירוק ואת כל סוגי הרכבים, אבל רבים מעוניינים בעיקר בחלקי החילוף שניתן להפריד. לכן רכישת רכב לפירוק משתלמת עבור בעלי המגרש. כמו כן רצוי שהמגרש יהיה קרוב איכם ככל האפשר וזאת כדי שהוצאותיו של בעליו על הגרירה תהיינה מינימליות.