מה צריך כדי ללמוד לנגן בגיטרה?

לא מעט ילדים וילדות מתחילים בגיל צעיר ללמוד לנגן על גיטרה. יש כאלה שעבורם זה שלב בחיים, אחרי החלילית והאורגנית, הם עוברים לנגן על גיטרה, אחרים מגיעים לזה מסיבות אחרות, יש מי שמגיע לשם וממשיך הלאה ויש מי שלומד לנגן על גיטרה, במטרה שיום אחד הוא יהפוך להיות נגן מקצועי, מקים להקה, מקווה להוציא שיר ברדיו, אולי זה מצליח ואולי לא. 

השאלה היא, מה אנחנו צריכים בשביל לנגן על גיטרה. הרי ברור שזה לא מספיק רק להחזיק בגיטרה ולנגן בה, לא מספיק רק למצוא מורה שיהיה מוכן להגיע אלינו הביתה או לקבל אותנו לשיעורי קורס גיטרה אצלו, פעם או פעמיים בשבוע. לימוד גיטרה, כמו לימוד של מקצועות אחרים, דורש מאיתנו הרבה יותר. 

על מנת ללמוד לנגן על גיטרה צריך כמה דברים

מעל לכל צריך את הרצון ללמוד ולא רק לנגן. במובן מסוים, זה נכון בכל מקצוע, אך במקצועות המוזיקה או הספורט נניח, זה הרבה יותר בולט. יש ילדים שאוהבים מאוד לנגן או לשחק, רק תנו להם כלי או תנו להם כדור וזהו. אך בשביל לעשות את זה נכון, צריך לאהוב את הלימודים, צריך לרצות ללמוד. ככה אפשר להתפתח ובסופו של דבר להצליח בתחום. 

נקודה אחרת, בשביל ללמוד לנגן בגיטרה, צריך להיות מוכנים להשקיע זמן מעבר לשיעורים. שוב, כמו בספורט, חייבים לתרגל המון שעות, לשבת עם הגיטרה ולנגן כל אקורד כמה וכמה פעמים, כל מנגינה כמה וכמה פעמים, כל יום צריך לשבת עם הגיטרה ולנגן, רק ככה אפשר לעשות ללמוד. 

עוד נקודה חשובה היא ההדרגתיות. כלומר, צריך לקבל את העובדה שמדובר בתהליך, אי אפשר ללמוד הכל בבת אחת, צריך לעשות את זה לאט לאט, צריך ללמוד שלב שלב, ורק אחרי שמשלימים שלב מסוים, אפשר להתקדם הלאה לשלבים הבאים. 

כמובן שבשביל ללמוד נגינה בצורה נכונה, יש להיעזר במורים איכותיים, מורים עם ניסיון, צריך שיהיו את כל התנאים הנדרשים בשביל ללמוד נגינה על גיטרה ברמה הגבוהה ביותר שתביא לתוצאות איכותיות.