אילו סוגי יוגה קיימים?

אין ספק כי היוגה הגיעה לארץ לפני מספר שנים, ומאז היא רק הולכת ומתפתחת. יותר ויותר אנשים בוחרים לתרגל יוגה על בסיס קבוע, כדי ליהנות מכל היתרונות העצומים שהתרגול הזה יכול לספק להם. מדובר על דרך נפלאה כדי להירגע, להשקיט את המחשבות, לחזק ולהגמיש את הגוף וכמובן לשפר את מצב הרוח ואת התחושה הכללית. ניתן היום למצוא בארץ זרמים רבים ומגוונים של יוגה, כאשר בחלק מהשיעורים ניתן דגש מיוחד למסורת, תוך כדי העמקה לעולם היוגה, בעוד בשיעורים אחרים הדגש מושם על תרגול פיזי בלבד. כל אחד צריך כמובן להתנסות במספר סוגי יוגה שונים, המועברים על ידי מורים שונים, על מנת להבין מהו סגנון התרגול שהכי מתאים עבורו.

אילו סוגי יוגה קיימים היום בארץ ומה מייחד אותם?

אחד הסוגים המפורסמים ביותר הינו אשטנגה יוגה. מדובר על תרגול קבוע של מספר סדרות של תנועות, כאשר ישנה חשיבות לסדר התנועות ולזמן השהייה בכל תנוחה. מדובר על תרגול יותר פיזי, שיכול לחזק ולהגמיש את גוף. אנשים שפחות מתחברים לתרגול של נשימות או מדיטציה למשל, יעדיפו לרוב תרגול מסוג זה. עם זאת, כדאי להדגיש כי מדובר על תרגול פיזי שלא מתאים לכל אחד, לכן מי שמרגיש שזה יותר מידי קשה עבורו, יכול להתנסות ביוגה ויניאסה. מדובר על תרגול פיזי שאינו מבוסס על סדרות ידועות מראש, לכן התרגול משתנה ממורה למורה ומשיעור לשיעור. ברוב המקומות התרגול מותאם לרמה של המתרגלים, כך שאין שום בעיה להשתתף בשיעורים האלו גם אם הכושר הגופני שלכם לוקה בחסר. אופציה נוספת היא לתרגל האטה יוגה, אשר כוללת לרוב גם דגש על נשימות ותרגול מדיטציה. בנוסף לכך, כדאי להכיר את איינגר יוגה, הנחשבת לשיטת תרגול איטית ומאוד מדויקת, לכן היא מתאימה למי שמעוניין ללמוד את היסודות של התרגול או לשקם פציעות גוף שונות. 

לסיכום, היום ניתן למצוא סוגי יוגה שונים, לכן כל אחד יכול למצוא את התרגול המושלם ביותר עבורו. חשוב לציין כי קיימת יוגה המותאמת ספציפית לנשים בהיריון או לנשים אחרי לידה, על מנת לשקם את הגוף שלהן או להכין אותו ללידה.