אילו סוגי טיפולים אלטרנטיביים קיימים ולמה הם טובים

המאמר באדיבות ספא רפאל

באופן כללי, ניתן לומר כי המונח "טיפול אלטרנטיבי" מתייחס לכל טיפול רפואי אשר איננו תואם את מודל הרפואה המערבית.

יחד עם זאת, יש לציין כי בלא מעט מקרים טיפולים אלטרנטיביים רבים אינם סותרים את גישת הרפואה המערבית, וכיום ביותר ויותר בתי חולים וקופות חולים משתדלים לשלב בין עולם הטיפול האלטרנטיבי לעולם הטיפול המערבי.

במסגרת מאמר זה, נספר לכם אילו סוגי טיפולים אלטרנטיביים קיימים ולמה הם טובים.

אז אילו סוגי טיפולים אלטרנטיביים שווה לכם להכיר מקרוב?

כעת נציג בפניכם רשימה חלקית של טיפולים אלטרנטיביים, כולל פירוט של המצבים הבריאותיים שבהם הם יכולים להביא תועלת.

דיקור סיני

מדובר על אחד מהכלים המרכזיים בארגז הלים של הרפואה הסינית המסורתית, כאשר המטפל משתמש במחטים הננעצים בנקודות שונות בגוף המטופל על מנת להמריץ את מנגנוני הריפוי של הגוף.

דיקור סיני מסייע בהפחתת לחץ, הוא מנקה חסימות אנרגטיות בגוף, הוא מפיג כאבי שרירים ומסייע לעוויתות בשרירים, ובנוסף על כך גם תורם לשיפור איכות השינה וחיזוק מערכת החיסון.

שיטת אלכסנדר

מדובר על שיטת טיפול גופנית, אשר מטרתה העיקרית היא ללמד את המטופל להתגבר על דפוסי שימוש שליליים בגוף ותנועות מזיקות, על מנת שהוא יוכל להניע את הגוף ביתר חופשיות וביתר טבעיות.

שיטת אלכסנדר מאפשרת למטופל לנוע ביתר נינוחות, היא מסייעת בהפגת מתח גופני ונפשי ועוזרת בהפגת כאבים בגב וכאבים באזורי הצוואר והכתפיים.

ארומתרפיה

במסגרת ארומתרפיה המטפל משתמש בשמנים ארומטיים על מנת לטפל במגוון רחב של תסמינים גופניים ורגשיים, החל מלחץ וחרדה, דרך סינוסים גדושים וכלה בהתמודדות עם כאב ותפקודים קוגניטיביים לקויים.

ארומתרפיה מסייעת גם בשיפור איכות השינה, הפחתת לחצים, טיפול בכאבי ראש ושיפור פעולת מערכת העיכול.

כמו כן יש גם טיפולים נוספים כמו טיפול באבנים חמות