מה צריך לדעת לפני שמשכירים קרוואן

טיולי קרוואנים הם דבר שלא כל כך נפוץ בישראל לעומת מדינות אחרות ברחבי העולם. ברחבי אוסטרליה, אירופה וארצות הברית הם מהווים אטרקציה אהובה ואף מככבים בראש הרשימה של הטיולים האהובים ביותר.

טיולי קרוואנים מתאימים לכל סוגי האנשים ובתנאי שהם חובבי טיולים. הם מאפשרים לשנות את המסלול הקבוע והנדוש מעט של מטוס – מלון – טיול ולהפוך כל יציאה או נופש למעניינת יותר ולא שגרתית. טיול בקרוואן מאפשר לטייל ביעדים רבים, ללון בכל לילה במקום אחר ואף להגיע למקומות שסביר להניח שלא הייתם מגיעים בלעדיו.

בחירת גודל הקרוואן בהתאם למספר הנפשות

יש לבחור את הקרוואן בהתאם למספר האנשים המצטרפים לטיול. חשוב מאוד לבחור בקרוואן מספיק גדול כדי שכל אחד יוכל למצוא לעצמו פינה ושלא תהיה הרגשה של צפיפות וחוסר מקום. כאשר אין מספיק מרחב מחיה לכל אחד מהמשתתפים, עלולים להתפתח כעסים ומריבות שיכולים להרוס את כל החוויה.

מה צריך שיהיה בקרוואן

דבר נוסף שיש לבדוק לפני שכירת קרוואן הוא האם יש בו את כל מה שאתם צריכים עבור הטיול כמו למשל מטבח עם כל האביזרים ומספיק מקום להכין אוכל, מספיק מיטות לכולם, כדי שלא יצטרכו להצטופף יותר מאדם למיטה, מסך טלוויזיה לשעות מנוחה, מקלחון ושירותים תקינים ומתוחזקים וכמובן מספיק מקום לזוז ושטח למשחק עבור הילדים.

בחירה מוצלחת של חברה להשכרת קרוואן

נקודה נוספת ואולי החשובה ביותר קשורה לעניין התחזוקה. הרי כל העניין של טיול קרוואן הוא להרגיש כמו בבית מלון בטבע ולכן כדאי מאוד לבדוק את הקרוואנים לפני שאתם חותמים על חוזה שכירות ולראות שאכן הכול נראה לפי הציפיות שלכם. תוכלו בהחלט לבקש לסייר בקרוואנים המוצעים, כדאי לחפש תמונות ברשת ובאתר של חברת ההשכרה כדי להתרשם וכמובן אל תשכחו לשאול חברים ומכרים על חברות מומלצות להשכרת קרוואנים. שימו לב האם התחזוקה והניקיון של הקרוואנים הם ברמה גבוהה, התעניינו מהו הציוד שאתם מקבלים בקרוואן – סדינים, מגבות ועוד וכן האם החברה אכן מקפידה על תחזוקה נכונה ומוקפדת של הקרוואנים שהיא משכירה.