אילו פתרונות קיימים נגד קרציות?

פשפשים, פרעושים וקרציות הם לא דברים נעימים. הם יכולים לגרד ולהטריד אותנו ובעיקר את בעלי החיים שלנו בצורה בלתי נסבלת. אם הכלב/ה שלכם מתגרדים בבית ללא הפסקה כדי יהיה לבדוק את אופן הטיפול שלכם בפרעושים ובקרציות שלהם. קרציות ניזונות מהדם שהן מוצצות בעיקר מבעלי החיים שלנו ולרוב הן מסתתרות בתוך הפרווה שלהם. את הקרציות הגדולות נזהה בליטוף בדרך כלל או אפילו בהסתכלות פיזית ואילו הקרציות הקטנות יותר יהיה קשה יותר לזהות בתוך הפרווה אך תהיו בטוחים שהן שם. יש כמה פתרונות שכדאי לבצע יחדיו כדי לסייע לכלב שלנו וגם לעצמנו במניעת הימצאות פרעושים וקרציות.

כדורים נגד פרעושים וקרציות:

ראשית יש כדורים אותם ניתן לקחת, כמובן בהתאם להמלצת וטרינר. הכדורים משפיעים בין חודש ל3 חודשים תלוי בסוג הכדור. הם מצוינים להרחקת פרעושים וקרציות אולם אפקטיביים בהריגתם רק לאחר עקיצה. 

שמפו נגד קרציות:

חשוב לקלח את הכלבים שלכם לעתים קרובות יחסית (בהתאם להמלצת הווטרינר גם כן) ולהשתמש בשמפו דוחה קרציות. בשמפו יש חומר רעיל לקרציות וכאשר אתם משתמשים בשמפו במקלחת שאתם עושים לכלב ובוחשים היטב לתוך הפרווה שלו השמפו חודר פנימה ומסייע בחיסול הפרעושים והקרציות.

שמירה על סביבה נקייה ואסתטית:

חשוב לבצע פעולות מניעה שונות כדי להפחית את הסיכוי להימצאות פרעושים וקרציות וכמובן את האפשרות שלהם לגדול ולהתרבות. חשוב לכבס ולנקות את מקום הרביצה של הכלב לעתים קרובות בנוסף לטיפול בכלב עצמו. במידה והמקום כבר נגוע בפרעושים וקרציות מומלץ אפילו לשקול לבצע הדברה במקביל אך לשים לב שמדובר בחומרים ידידותיים לסביבה ולבעלי החיים ולא מסוכנים עבורם. 

יש גם העושים שימוש בתרסיס נגד פרעושים, קולר נגד פרעושים וטריקים אחרים שאמורים להרחיק גם קרציות. בכל מקרה מומלץ להיוועץ על כך עם הווטרינר שלכם.

מחפשים מוצרים לבעלי חיים? היכנסו לאתר של כיף לחיות ותמצאו שם מזון, ציוד וחול לחתולים, לכלבים, לציפורים ולדגים >>>