מהי תותבת על שתל? האם היא מתאימה לכל אחד?

כאשר חסרות לאדם שיניים בפה, הוא נאלץ למצוא חלופה מלאכותית. הדבר עשוי להתרחש כתוצאה מנזק מצטבר בשיניים או בגין סיבות אחרות. תמיד חשוב להיות מודעים לכך שלא צריך להשלים עם שן חסרה בתוך הפה, כי לכל שן תפקיד חשוב ויש לא מעט הצעות וטיפולים שנועדו להשלים את השיניים החסרות. במידה ולא קיים שורש יהיה צורך לבצע תותבת על שתל. מדובר על טיפול בו מתחילים משלב בסיסי בו מקבעים בתוך הלסת שתלים דנטליים שימלאו את תפקיד העוגן של התותבת. כלומר, השתל נועד לאפשר את החיבור של התותבת ואת הקיבוע שלה תוך חלל הפה באופן יציב וטוב.

התאמה לכל אחד

חשוב לזכור כי המצב של השיניים כמו גם מצב הלסת משפיע על אופן הטיפול הנכון והאפשרי. לא בכל מקרה ניתן לבצע כל טיפול. פעמים יש למטופל חסר בשכבת השן ואז יהיה צורך לבצע טיפולים מקדימים על מנת לאפשר החדרת שתל. חשוב לזכור כי חוות דעת מקצועית ובדיקה על ידי רופא שיניים מומחה לשיקום הפה הוא צעד חשוב מאוד לפני שמקבלים החלטה. כי ההחלטה שתקבלו משפיעה על הטיפול, על אופן היישום וכן על התוצאות של הטיפול. מה גם שכרוכים בכך נושאים כמו כאבים ונוחות, תופעות לוואי ועמידות וכן עלויות משמעותיות. לכן ייקבע אופי הטיפול רק לאחר בדיקה יסודית של רופא שיניים מומחה לשיקום הפה. 

בדיקה והסקת מסקנות

שיקום הפה הוא תהליך חשוב מאוד שיכול להוביל בסופו של תהליך לשורת שיניים מושלמת וישרה. כזו שתורמת הן למראה והן לאיכות החיים. אחרי בדיקה יסודית של רופא מקצועי ניתן לתכנן את הטיפול ולצאת לדרך. בין אם זו תותבת על שתל ובין אם זה טיפול אחר.