לאילו בעיות פילאטיס יכול לסייע

האימון הגופני בשיטת פילאטיס אשר פותחה לפני כמה עשרות שנים, לא הייתה מוכרת לציבור במשך הרבה מאוד שנים, אך כאשר היא פרצה לתודעת הציבור, היא הפכה לאחת משיטות האימון הפופולאריות ביותר. למרות העובדה כי בתחילה היה נדמה כי מדובר באופנה חולפת כמו כל האופנות, הרי שעד מהרה התברר שלא כך הוא, אימון הפילאטיס כבש את השוק וסחף הרבה מאוד אנשים. על היתרונות הרבים של הפילאטיס במרכז רפאל סנטר – אף אחד אינו חולק. ומה שהפך אותה לסיפור הצלחה היא העובדה כי בשונה מפעילויות ספורטיביות אחרות היא אינה מהווה סיכון ואינה גורמת לנזקים גופניים.

אימון פילאטיס – לכל גיל ולכל מצב

בכל מועדוני הכושר אשר ברחבי הארץ קיימים חוגי פילאטיס. בחוגי הפילאטיס ניתן למצוא מתאמנים מכל שכבות האוכלוסייה: גברים ונשים, מבוגרים לצד ילדים, חובבי ספורט ואף כאלה שאינם, אנשים בתהליכי שיקום שונים וגם נשים לפני לידה או אחריה. אימון פילאטיס שם דגש על חיזוק של מערכת השרירים הפנימית כמו לדוגמא שרירי הבטן, אשר נחשבים לשרירים מייצבים מה שמסייע למתאמנים בהליכה נכונה, בישיבה נכונה ואף בנשימה נכונה ומבריאה יותר.

בשל העובדה כי עקרונות הפילאטיס נשענים על התמקדות בעבודה איטית ומדויקת בהתאמה לכל מתאמן, זה מאפשר לכל אדם למצוא את מקומות בחוג לאימון פילאטיס. על כן, ממליצים אורתופדים, רופאים ופיזיותרפיסטים רבים לאנשים אשר סובלים מבעיות אורתופדיות שונות או כאלה אשר חוו פציעות טראומטיות, להירשם לחוג פילאטיס.

מדוע לבחור דווקא בפילאטיס?

הפילאטיס נחשב לאימון גופני אשר מלבד העובדה שהוא נחשב ליעיל במיוחד, הוא גם כזה שאינו גורם לנזק. בשונה מהרבה פעילויות גופניות אשר אחרי אימון ממושך ותכוף הן עלולות לגרום לנזק גופני – במערכת השלד, בגידים, בשרירים ועוד. באימון פילאטיס ברחובות המצב הוא שונה לחלוטין. מכיוון שלא רק שהנזק הגופני כלל אינו מתרחש, הרי שמדובר בפעילות גופנית אשר גם מהווה מניעה של התפתחות בעיות גופניות שונות וגם מסייעת בשיקום לאחר פציעות שונות או לאנשים אשר סובלים מבעיות גופניות שונות כגון, בעיות במפרקים, בעיות שרירים או כאבי גב.