מה הופך מזרון למזרון איכותי?

יש הרבה דבירם שיכולים להשפיע על השינה שלנו. עומס היום, טרדות ומחשבות שמשפיעות עלינו, מזג האוויר, רעשים וקולות סביבתיים, אור וחושך, מצב בריאותי, תחושות נפשיות ועוד. אך אין ספק, בלי מזרן איכותי, יהיה לנו מאוד קשה לישון כמו שאנחנו רוצים, יהיה לנו מאוד קשה לישון בצורה נוחה, יציבה לאורך לילה שלם, במשך 7-8 שעות או יותר.

כפי שאנחנו יודעים, יש אלמנטים שונים שמשפיעים על איכות המזרון. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מזרנים אשר מוצעים למכירה על ידי חברות שונות כמו מזרני אולימיפיה או קינג דייויד, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה על ידי משווקים חיצוניים, אך זה לא אומר שכל מזרן הוא בהכרח איכותי. מה עוד, לא כל מזרן מתאים לכל אחד. יש אנשים שרגילים לישון על מזרנים מסוימים, בעוד אחרים מעדיפים מזרנים מסוגים שונים לגמרי.

לפני שנציג כמה נקודות שמסבירות מה הופך מזרן למזרן איכותי, צריך להדגיש, בטרם אנחנו הולכים לקנות מזרן כזה, חשוב לדעת מה בדיוק אנחנו צריכים, חשוב לדעת מה מתאים לנו על פי הצרכים הפיזיים שלנו, ורצוי מאוד לקרוא על מזרנים ולדעת את ההבדלים ביניהם, כך נוכל לקבל החלטה בצורה מושכלת.

מאפיינים של מזרן איכותי

גמישות – מזרן איכותי הוא מזרן שיכול להיות גמיש על פי מבנה הגוף. כלומר, בנקודות בהן מופעל לחץ מסוים של הגוף הוא משתנה, כך הוא מטיב איתנו בזמן שאנחנו שוכבים עליו ומספק לנו הגנה מושלמת. דוגמה מצוינת לכך אלו מזרני מנדלבוים האיכותיים העשויים חומר גמיש.

חומר – צריך לבחון מאילו חומרים עשוי המזרן, עד כמה הם עמידים, עד כמה הם חזקים וכיצד הם מחולקים. למשל, אם המזרן עשוי מקפיצים, אז יש לוודא שהם מחולקים לאורך כל המיטה ולא רק באזור מסוים.

ניקיון – חשוב שהמזרן יהיה עמיד לאבק, ימנע הצטברות שלו. כך אנחנו נוכל לישון עליו מבלי להרגיש אי נוחות, מבלי שייגרם נזק לעור שלנו או למערכת הנשימה.

חוזק – המזרן צריך להיות חזק, כך שהוא יישאר באותו מצב לאורך זמן. שלא ייהרס בשום צורה שהיא. בצורה כזו יהיה הרבה יותר קל להשתמש בו באופן עקבי.