מה ההבדל בין סוגי הבדים, ואיך כדאי לבחור.

מזל טוב. בשעה טובה רכשתם ספה או מיטה, אולי מצעים או כריות.. חשוב לדעת שישנו הבדל גדול בין בד לבד במוצרי טקסטיל אלו ובכלל, בכל מה שקשור לריהוט הבד הקיים בבית שלכם. לא הרגשת בד זה כתחושת הבד האחר.

מה ההבדל בין סוגי הבדים, ואיך כדאי לבחור |

כשבוחרים בד לבית שלנו, אם זה לספה או לדפנות המיטה, אולי לכריות או למיטה של הילד, כדאי לבדוק את סוג הבד המגיע על פריט הטקסטיל שזה הרגע רכשתם. בדיקה קטנה זו יכולה להשפיע על העובדה, האם תחוו נוחות מפריט זה או אם לא.

לא כולם בודקים דברים אלה לפני שהם רוכשים מוצרי טקסטיל לבית כזה או אחר אך אלו שכן בודקים, בוודאי מבינים את המשמעות של סוגי הבד בכל מוצר ופריט, והשפעתם על הנוחות שלנו, כאשר הם באים במגע עם גופנו.

נביא כמה סוגי בד מעניינים | אורגנזה

בד האורגנזה, עשוי במקורו משי, בד זה מיוצר גם מחומרים סינטטיים, דבר שהופך אותו לזול יותר משאר הבדים. הבד משמש לאריגת בגדים טבעיים ולמטרות אסתטיות – בין אם כבד לווילון ובין אם כבד לשקיות מתנה ואריזות למיניהם.

סוגי בד | דריל

הדריל, אולי הבד המוכר יותר, הוא בד אשר עשוי מכותנה בלבד, או מכותנה ופוליאסטר, ונארג בשיטה אלכסונית משהו. בד זה דק יחסית ומשמש להכנת בגדי עבודה מדים לחיילים וכדומה.

סוגי בד | כותנה

אולי המוכר מכולם. יש לא מעט סוגי טקסטיל בעולם, אך הכותנה היא כנראה הנפוצה ביותר. הכותנה היא צמח שגדל במגוון מקומות בעולם וכן גם בישראל. בד כותנה נחשב לבד נעים מאוד, מעט כבד ו'נושם'.

סוגי בד | סאטן

הסאטן הוא שם כולל ורחב יותר לבדים שונים שעשויים בשיטת אריגה מסוימת. את הסאטן ניתן ליצור מבדים טבעיים כמו משי או כותנה, או מבדים סינטטיים כמו פוליאסטר וניילון.

סוגי בד | פיקה

כמובן, שמיכות הפיקה המוכרות לנו. זהו בד ארוג בצורה ייחודית, עשויה לרוב מכותנה ומשמשת ליצירת שמיכות, חולצות וכדומה.