מה זה הדפסת אבטיפוס?

תהליך פיתוח מוצר או פטנט עובר מספר שלבים. השלב הראשון הוא הכנת תוכניות שונות המציגות את המפרט הקיים במוצר. השלב הבא הוא בנייה והדפסת אבטיפוס המספק המחשה נוחה וברורה של המוצר. הוא מאפשר ביצוע בדיקות וניסויים עליו, כמו גם, אנליזות נדרשות כדי להבין היטב את תכונותיו. בעבר היו יוצרים את דגמי האבטיפוס בשיטות מסורתיות באמצעות מכונות עיבוד שבבי אגב חיתוך בלייזר ועוד. כיום, עם התפתחות המדפסות התלת ממדיות התעשייתיות לסוגיהן ניתן להדפיס בתלת מימד את האבטיפוס. השיטה הזאת נוחה, מהירה וזולה מהחלופות האחרות בנוסף, התוצאה הינה איכותית ומעולה.

בדיקת האבטיפוס

לאחר שהוא מסופק ללקוח ניתן לבדוק אותו לעומק. כך לבחון את מראהו, עיצובו והתנהגותו של הדגם במחשב, לבחון השפעת לחצים שונים ותפקוד בסביבות עבודה מגוונות. על פי כל אלו והתנסויות נוספות, ניתן לדמות את התנהגות המוצר, עמידותו ותכונותיו האחרות. ניתן גם להחליט על חומר הגלם המתאים הסופי ולהעריך את עלות ייצורו וההיתכנות הכלכלית שלו. כך ניתן לקבל החלטות המוזילות את הייצור, להציג אותו בפני משקיעים לצורך קבלת מימון ועוד. 

קראו על SLA Dimentech >>>

עלויות

ייצור אבטיפוס כרוך בעלויות גבוהות, יחסית, בגלל ההשקעה הנדרשת בתכנון של פריט יחיד, בהקדשת שעות עבודה ידנית, בבחירת חומר גלם מסוים המתאים למוצר ועוד. קיימים חומרי גלם חזקים ועמידים, אלסטיים, שקופים, בעלי גימור ומרקם שונים ועוד. יחד עם זאת, הבדיקות גורמות לבחירה אופטימאלית אשר לבסוף יוצרת מוצר אמין ואיכותי. הייצור עצמו נעשה בכמויות ואז התעריף לכל מוצר הופך לשולי יחסית. מומלץ לקבל שירות אצל בית דפוס בעל מוניטין בתחום. ברשותו מבחר מדפסות תלת מימד למטרות מגוונות. הוא כולל ייעוץ, מחירים נוחים, עבודה מהירה ואיכותית וליווי כללי לאורך כל התהליך.