מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מטבח לחצר?

הגיע הרגע בו בחרתם לשדרג את החצר שלכם עם מטבח חוץ. איך לעצב ולתכנן נכון מטבח לחצר באופן המושלם בשבילכם? למה לשים לב במהלך התכנון ועוד במדריך הבא.

דעו את הצרכים שלכם

מטבחי חוץ מורכבים ממגוון מוצרי חשמל ואביזרים אשר מותאמים אישית לצרכים שלכם. על כן, יש לחשוב על כל השימושים שתרצו שיהיו במטבח החוץ שלכם – באילו מקרים תרצו להשתמש בו, לאיזו רמת היפרדות מהמטבח הביתי תרצו להגיע? האם תרצו לשטוף את הכלים במטבח בגינה או בבית? האם תביאו כלים וכלי אחסון מהבית או שתרצו שיהיה גם ארון בחוץ? ברגע שתבינו את כל מה שאתם מצפים מהמטבח חוץ שלכם, תוכלו להרכיב את הציוד המושלם עבורכם.

השתמשו בחומרי גלם איכותיים

מטבח חוץ, כשמו כן הוא – המטבח הנמצא מחוץ לבית. המשמעות היא – מטבחי גינה חשופים לרוחות וגשם, לחום ולשמש ישירה, לחוץ ומזיקים שונים. מטבח אשר עשוי מחומרי גלם איכותיים ועמידים למפגעי מזג האוויר יישמר במצב מעולה לאורך שנים רבות.

בחרו נכון את מיקום מטבח חוץ בגינה

בחירת מיקום מוצלחת של מטבח חיצוני תיעשה על ידי התחשבות בכל אחד מהפרמטרים הבאים:

  • קרבה לנקודות חשמל ומים – מטבחי חוץ מצריכים גישה לחשמל ולמים ועל כן יש לוודא שהמטבח ממוקם במקום המאפשר גישה נוחה לנקודות אלו.
  • במרכז העניינים או בצד – תחשבו כיצד תרצו שיירא האירוח שלכם? כאשר העבודה במטבח נעשית מאחורי הקלעים או שהטבח יוכל להשתתף בשיחה עם שאר הנוכחים.
  • ליד מה ממוקם מטבח חוץ – מומלץ להרחיק ככל הניתן מאסורי משחק של ילדים, וכן לוודא שמעל המטבח לא עומד עץ או שיח גבוה למניעת הצטברות לכלוך מהעץ באזור המטבח בגינה.