מה זה רולטור?

רולטורים הם סוג של הליכון המסייע בתהליך ההליכה. הם משמשים בדרך כלל על ידי אנשים עם מוגבלויות, כגון אלה שאיבדו את יכולת ההליכה שלהם עקב פגיעה בחוט השדרה או טרשת נפוצה.

רולטור למעשה הוא כסא גלגלים חשמלי, עשוי לרוב מאלומיניום או פלדה ובעלי שני גלגלים המונעים על ידי מנוע חשמלי. הגלגלים מופעלים על ידי סוללה נטענת או מנוע. הם מגיעים בגדלים וסגנונות שונים בהתאם למה שהמשתמש צריך אותם עבורם. גודלם בדרך כלל נע בין 50 ס"מ ל-1 מטר אורך ו-30 ס"מ עד 1 מטר רוחב עם משקל של 2 ק"ג עד 25 ק"ג. ניתן להשתמש בו ככסא גלגלים וליהנות ממתקן עם מסגרת הניתנת לפירוק והרכבה להליכון.

רולטורים ידועים גם כהליכונים, קנים או קביים. הם עשויים בדרך כלל מאלומיניום ויש להם גלגלים לשימוש על משטחים קשים. רולטורים מגיעים בשתי צורות: ידנית וממונעת.

את מי זה משמש? 

רולטורים נועדו לספק תמיכה לאנשים שמתקשים בהליכה, אבל הם גם שימושיים עבור אלה שרק צריכים קצת עזרה נוספת כשהם עומדים על הרגליים. עם ההגדרה הנכונה, אתה יכול להשתמש בהם כדי להתנייד בבית או במשרד. 

רולטור הוא ציוד חיוני למי שצריך כדי לעזור להם להסתובב באופן עצמאי. זה יכול לשמש אנשים עם מגוון רחב של מצבים בריאותיים, כולל דלקת פרקים, מחלת פרקינסון, טרשת נפוצה, שבץ מוחי ועוד רבים אחרים.

הרולטור עליו אנחנו מדברים כאן הוא אחד ממכשירי הניידות הפופולאריים בעולם. זה קיים מאז המאה ה-19, אז הוצג לראשונה על ידי רופא צרפתי בשם ז'אן לואי טורק. הדגם הפופולארי הראשון נוצר על ידי חניכו לשעבר של ד"ר טורק בשנת 1881, וכעת יש יותר מ-100 דגמים שונים הזמינים היום בשוק.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.linepharm.co.il/