מהו ייפוי כח מתמשך?

אחד מההסדרים אשר מסייעים לתמוך באדם להתנהל ולנהל את ענייניו בעצמו, הינו ייפוי כח מתמשך.

ייפוי כח מתמשך – על מה מדובר?

כאן מדובר על הסדר משפטי ששם את זכותו של האדם לחיות את חייו בהתאם לרצונותיו ולבחירותיו. מסמך משפטי זה מאפשר לאותו אדם לתכנן את העתיד שלו עוד בשלב בו הוא יכול לקבל החלטות ולבצע כל פעולה בה הוא מעוניין. בייפוי הכוח הוא יוכל לקבוע כיצד הוא מעוניין שחייו יתנהלו בעתיד אם הוא יגיע למצב בו הוא לא יהיה מסוגל לנהל את ענייניו או לקבל החלטות. 

בייפוי זה נהוג למנות אנשים אותם מכירים ואלו בהם מאמינים לשמש כמיופי כח אשר יפעלו בשם אותו האדם בכל מיני תחומים הנוגעים לחייו. ניתן לשנות את ייפוי הכוח כל אימת שמעוניינים בזאת  וזאת באמצעות הפקדת ייפוי כח מתמשך חדש. כמו כן, ניתן לבטל ייפוי כח זה בכל זמן נתון. הנושאים הכלולים באותו ייפוי כח מתמשך יכולים להיות עניינים אישיים, רפואיים וענייני רכוש.

עורך דין ייפוי כח מתמשך

פעולות עריכת ואישור ייפוי כח מתמשך תמיד תתבצענה באמצעות עורך דין אשר עבר הכשרה של האפוטרופוס הכללי. חשוב לדעת שהממנה, כלומר מושא הייפוי כח חייב להיות תושב מדינת ישראל, מעל לגיל 18 אשר מבין את משמעות הצעד אותו הוא עושה ואת המשמעות של ייפוי כח זה. הממנה חייב לקבוע לפחות מיופה כח אחד ואין מגבלה כמותית על מספר מיופי הכוח. 

 

עו"ד המומחה בתחום יהיה רשום בלשכת עורכי הדין. הוא יוכל לבצע את העריכה והחתימה על מסמך זה רק אם עבר הכשרה והוסמך על ידי אפוטרופוס כללי לביצוע פעולות של עריכת ייפוי כח  מתמשכים. העריכה עצמה תתבצע על גבי טופס ייעודי אונליין. כלומר, טופס אשר יופקד אצל האפוטרופוס הכללי.

אולי יעניין אותך גם בקשה לפשיטת רגל