דרכים למניעת אבנים בכליות

אבנים בכליות היא תופעה שנפוצה בעיקר בקרב מבוגרים. אך כדאי לדעת כי קיימות דרכים למניעת אבנים בכליות שיכולים לעזור לכם במצבים שונים. אתם לא צריכים ללכת לחפש תרופות סבתא שמבטיחות סגולות והצלחות למיגור המחלה. ישנם דרכים מומלצות על פי הרופאים שיעילותן מוכחת.

אולי תופתעו לשמוע, אבל אחד הדרכים היעילות ביותר למניעת אבנים בכליות, היא על ידי שתייה מרובה של מים. מחקרים מראים כי קיים קשר בין שתיית מים בעלי תכולת סידן גבוהה – מים קשים, לחולי. הסיבה העיקרית ששתיית מים מסייעת למניעת אבנים בכליות היא מכיוון שאלו מונעים מהשתן להיות קרקע לאבנים.

חיוניות הסידן

ככל שהשתן יהיה מרוכז יותר, הסיכוי למיגור האבנים היא גדולה יותר. כאשר אתם יודעים על אבנים בכליות שלכם, רצוי ומומלץ מאוד להכפיל את כמות השתייה היומית ל2 – 3 ליטרים לכל הפחות. חשוב לדעת כי הנוזל הטוב ביותר הוא מים, אך גם מיץ פירות, קפה ותה יכולים לעזור.

בכדי למנוע אבנים בכליות, כדאי גם לשמור על תזונה נכונה ובריאה. כאמור, ההגנה הגבוהה ביותר לאבנים בכליות היא סידן גבוה. ככל שרמת הסידן בגוף גבוהה יותר, הסיכוי לקיום המחלה בגוף, פוחת. זה אולי לא נשמע הגיוני, אבל מטופלים שמגיעים לרמה של 1000 – 1200 סידן, הם הכי מוגנים מפני אבנים בכליות.

נתרן ומלחים

בנוסף, הוכח כי לצורך מניעת אבנים בכליות, כדאי להפחית נתרן ומלחים הקיימים בגוף. גוף האדם מזהה נתרן כאשר הוא קיים בכמות גבוהה בגוף והוא מסנן אותו בשתן. כזכור, שתן גם מוציא מגופנו סידן, מה שגורם באופן ישיר להפחתת הסידן בגוף. בכדי להפחית את כמות הנתרן, רצוי להימנע מאכילת חטיפים, מזון מעובד או משומר וכדומה.

פרטים בנוספים באתר של ד"ר ניר קליינמן >>>