מסנני מים – האם הם באמת עובדים

יש סיכוי טוב שלרוב האנשים יש מסנני מים מסוג כלשהו בביתם, אבל המכשירים הפשוטים לכאורה האלה, מורכבים באופן מפתיע. יש הרבה שאלות לגיטימיות שמגיעות עם מסנני מים, ובהתחשב בעובדה שזה עניין של שמירה על בריאות כל המשפחה שלכם, אתם באמת צריכים לשאול אותן. האם אתם באמת צריכים להשתמש במסנן מים? האם הם שווים את הכסף שהם עולים? האם באמת, באמת צריך להחליף אותם? האם הם באמת הופכים את המים שלכם לבטוחים יותר לשתייה? אל דאגה, לנו יש את התשובות.

 

כיצד מסנני מים פועלים?

ישנם כמה סוגים שונים של מסנני מים, אבל רובם עובדים על אותו עיקרון כללי ועוזרים בניקוי אבנית. לרוב המסננים יש שני חלקים הפועלים יחד כדי להסיר זיהומים מהמים. ראשית, ישנו חלק פיזי – שבו המים מסוננים דרך משהו כמו רשת דקה – ובדרך כלל מנקים את הזיהומים הגדולים יותר. החלק השני הוא סינון כימי, ובמבט חטוף זה נשמע די דומה. עם זאת, כאן המים עוברים דרך חומר כמו פחם פעיל – שבו יש תגובה כימית שגורמת למשיכת זיהומים מהמים לתוך המסנן. מסנני פחם פעיל הם הנפוצים ביותר כשמדובר בשימוש ביתי.

 

התפקיד העיקרי של רוב מסנני המים יפתיע אותכם

אולי זה ישמע מוזר, אבל אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים מתחילים לבדוק מסננים היא שהם לא אוהבים את טעם המים שלהם. לפעמים כשאתם שותים מי ברז, אתם טועמים את הכימיקלים שהופכים אותם לבטוחים. מכיוון שזו תלונה כה פופולרית, רבים ממסנני המקרר והכד הפופולריים ביותר נועדו לשפר את הטעם הזה. סיבה נפוצה נוספת למסנני מים היא שמשפחות עשויות להיות מודאגות מפני חלקיקים מזהמים הנמצאים בצנרת אשר יכולים להימצא במים מהצנרת שלהן.