הכל על ויזה לאירופה לישראלים

מדינות רבות באירופה משנות את הסדרי הכניסה אליהם מתוך מטרה להגביר את הבקרה על הנושא ואת רמת הביטחון בעקבותיה. הפרוצדורות החדשות ייכנסו לתוקף בשנת 2023 ומחייבות גם מחזיקי דרכון ישראלי. מדובר על ויזת ETIAS שהינה הרשאה אלקטרונית הניתנת ל 3 שנים למטרת טיולים, נופש, ביקורים וכדומה במדינות האיחוד ו/או במדינות אחרות באירופה המאמצות את ההסכם. הויזה תקפה ל 180 ימים למי שמחזיק דרכון בתוקף של 3 שנים. למי שתוקף הדרכון פחות מ 3 שנים קיים סידור מתאים אחר הקובע אישור שהייה של 90 ימים בכל פעימה. ללא ויזה כזאת ללא תתאפשר כניסה למדינות המהוות מטרת הביקור.

מילוי טפסים מקוון

הרישום הינו מהיר ונעשה בצורה מקוונת. יש למלא טופס ולציין בו פרטים אישיים, מספר דרכון, כתובת, דוא"ל פרטי כרטיס אשראי וכדומה ולשלם דמי אגרה סמליים. האישור מגיע במהירות בדוא"ל חוזר. במקרים מסויימים ובהתאם למטרת הביקור, יהיה צורך במסירת פרטים נוספים כמו: תעסוקה, מטרות ביקור, יעדים, שאלות לגבי מצב רפואי, עבר פלילי ועוד. בני גיל 70 ומעלה וצעירים מתחת גיל 18 אינם חייבים במילוי טפסים אלו. אישור הנסיעה מאפשר למחזיקיו כניסה אל מדינות לויזת ETIAS נוספות המצויות בהסדר ללא הצגת מסמכי נסיעות מסוג אחר.

מערכת מידע מקיפה

מערכת המידע המקיפה הנ"ל כוללת מדינות אירופאיות רבות אשר התייר הישראלי אוהב להגיע אליהן לטיולים ונופש, ולכן, כדאי לכל אחד להפנים את הההחייבויות החדשות ולעקוב אחר התפתחות התהליך כי עלולים לצוץ שינויים. כדאי לדעת כי קיימים גופים עסקיים אשר עוקבים אחר התהליך ויכולים לעדכן כל העת בנוסף ובבוא העת, יוכלו גם לייעץ וגם לבצע עבור כל נזקק את הליך הרישום. הדבר יבטיח רישום מדויק ועשוי לחסוך עגמת נפש והוצאות מיותרות.