מסחר במניות בארה"ב

‏שוק המניות בארצות הברית, הינו שוק המניות הגדול ביותר בעולם. לא זו בלבד, אלא גם זהו השוק המשוכלל ביותר בעולם המאפשר שימוש במגוון מאוד רחב של כלים למסחר בניירות ערך. כמו כן, במסגרת מסחר בשוק ההון בארה"ב קיימים עשרות ואולי מאות סוגים שונים של מכשירים פיננסים אשר נותנים לכול מי שפועל בהם, יתרונות גדולים מאוד ביחס להרבה מאוד שווקים אחרים.

הדולר הוא המטבע מרכזי והנפוץ ביותר בעולם ובאמצעותו נעשה גם מסחר במניות בארה"ב, ‏‏אגרות חוב, חוזים, תעודות סל, אופציות ועוד. המסחר בארצות הברית מתנהל ‏בהיקפי ענק ולכן קיימת נזילות גבוהה לכל מי שמשקיע ופעיל בשוק זה.

הבורסות בארה"ב

‏בארצות הברית קיימות מספר רב של בורסות ‏כולל הבורסה במדינת ניו-יורק שהיא הבורסה החשובה והבולטת ביותר. הבורסה זו ממוקמת בתוך העיר ניו יורק ונמצאת בוול סטריט. לבורסה זו שיטת מסחר אשר שונה למשל מבורסת ה- נסדא"ק , השנייה בגודלה בארצות הברית והמבוססת על שיטת מסחר אלקטרונית בשונה מהבורסה בניו-יורק. הבורסה השלישית בגודלה היא ה- AMEX הממוקמת אף היא בעיר ניו יורק ודומה לבורסה הראשונה אך נסחרות בעיקר בחברות קטנות יותר.

כלים למסחר במניות בארה"ב

בשוק קיימים היום הרבה מאוד כלים כמו מערכת טריידסטיישן על מנת לבצע מסחר. התמחור של כלים אלה שונה מאוד ובהתאם גם שונה מאוד הערך המוסף אשר אתם מקבלים מכל כלי וכלי. חשוב מאוד לזכור שבבורסה אמריקאית קיימת רגולציה מחמירה ולכן זה נושא שחייבים לקבל לגביו את הייעוץ המתאים על מנת להימנע מטעויות שעלולות להיות יקרות מאוד. 

כל משקיע חייב להכיר את שוק המניות בארצות הברית וכמובן את המסחר במניות ולבחור נכון על פי  העדפותיו לסיכון והנוחות שלו את השווקים.