טיפול בסימני מתיחה – מהם דרכי הטיפול שקיימות כיום בתחום?

ישנן דרכים רבות לטפל בסימני מתיחה, כמו למשל הזרקות תת עוריות, שימוש בלייזר, טיפולים בעזרת גלי רדיו ועוד. מה שהכי חשוב הוא להבין מהו אותו טיפול חדשני ואפקטיבי המתאים לגופכם. במאמר זה נרחיב אודות אחד מסוגי הטיפולים המוצלחים ביותר כיום וזאת משום התוצאה הנפלאה – מתיחת בטן. קריאה נעימה. 

מהם סימני מתיחה?

סימני מתיחה הם סימנים אשר מכונים בלועזית Stretch marks . סימנים אלו הם קווים בעור אשר מעידים על כך שחלה מתיחה משמעותית של העור באותו חלק של הגוף. פעמים רבות ניתן לראות סימנים אלו לאחר הריונות ולאחר ירידה או עלייה במשקל הגוף. אין שום משמעות בריאותית לסימנים אלו, אך רבים מוטרדים מהם בהיבט האסתטי.

סימני המתיחה הם למעשה קרעים של השכבות העמוקות של העור. הדבר מעיד על כך שהעור נמתח יותר ממה שהוא אמור להימתח והוא נשבר או נקרע כתוצאה מהמתיחה וכתוצאה נוצרה צלקת הפוכה בצידו הפנימי. צלקת אותו רואים גם חיצונית. בהתחלה סימני המתיחה הם בצבע אדום ולאחר פרק זמן הם הופכים לבנים. חשוב לדעת שקיים סיכוי טוב יותר לטפל בסימנים אלו בתחילת דרכם. הצלחת טיפול בסימני מתיחה כאשר הם בצבע לבן, תלוי במצב העור של המטופל ובשיטה באמצעותה בוחרים לטפל.

טיפול בסימני מתיחה – V-TOUCH

טיפול בסימני מתיחה מסוג V TOUCH הוא טיפול שהוכח כמוצלח ביותר. כאן הטיפול נעשה באמצעות גלי רדיו. גלים אלו חודרים לשכבת הדרמיס, מחממים את התאים במוקדים שונים ועל ידי כך פוגעים בהם והאפקט בשכבות הפנימיות, משמעותי ביותר. המטרה כאן היא לפצוע את התאים הפנימיים וזאת על מנת שהגוף ייצר סיבי קולגן ואלסטין חדשים, דבר שיטשטש את סימני המתיחה.

אמנם ישנם טיפולים נוספים המיועדים למצבים של סימני מתיחה, כמו למשל מריחת רטין, לייזר, פילינג כימי ועוד, אך טיפול באמצעות RF גלי רדיו, ידוע כאחד האפקטיביים. בהצלחה.