הליכונים מול ריצה בחוץ

ספורטאים מתחלקים לשני סוגים; אלו שאוהבים לעשות את הריצה היומית שלהם מחוץ לבית ואלו שמעדיפים דווקא להישאר במזגן בחדר בתוך הבית ושם דווקא לבצע את ריצה העשרה ק"מ שלהם. כך או כך, העיקר שתרוצו כמה שיותר.

היתרונות של הליכונים לעומת ריצה בחוץ |

אם תשאלו כל רץ מה הוא מעדיף: לרוץ על ההליכון לעומת לרוץ בחוץ, אנחנו יכולים להבטיח שהרגשות מעורבים לגבי זה.

יש טהרנים רצים, שאינם יכולים לסבול את המונוטוניות של ההליכון, אחרים לא יכולים למצוא את המוטיבציה להעלות את הקצב בלי פקדים ידניים לפניהם ואוהבים את הדיוק של ביצוע אימון מובנה בתוך הבית.

אף קבוצה כמובן לא טועה. אין דרך נכונה או לא נכונה לעשות ספורט אירובי. למעשה, לשיטות הללו יש יתרונות וחסרונות משלהם. אם אתם מחפשים להכשיר עצמכם למרוץ או סתם לעשות אימון אירובי, כך או כך אתם בדרך הנכונה.

קראו גם: תיקון הליכון YORK

מתי כדאי לרוץ על הליכון? |

כשאומרים לכם הליכון, אתם חושבים אוטומטית על הליכון? זה בסדר גם כן. הנוף הוא מונוטוני, אין אוויר צח או שמש. אם התוכנית הנכונה, אימוני בהליכונים יכול להציע מגוון נחוץ ואפילו פרץ של מוטיבציה – לא משנה באיזו שעה בשנה, אך במיוחד כשאנחנו עוברים לעונת חורף נוספת.

בריצה על הליכון, אנחנו מקבלים את כל היתרונות שהבית יכול לספק לנו (אם ההליכון בבית ולא במכון הכושר כמובן), כמו שתיה מתי שנרצה, נשנוש קטן באמצע הריצה ובהפסקות שאנו עורכים לעצמנו וכן הלאה.

ריצת אירובי בחוץ או בבית? |

הליכונים שקונים ברחובות או מקומות אחרים בארץ מאפשרים לך לראות את עצמך מתקדם ממש, אומר רון שוורץ, פיזיולוג של אחד ממכוני הכושר הטובים בארץ: "המספרים נמצאים ממש לפניך," אומר שוורץ. "לאנשים שאוהבים למדוד, זה מניע אותם להמשיך לרוץ עוד ועוד".

על פי יוני טכנאי הליכונים יש גם את גורם השליטה: הליכונים מאפשרים לך להתאמן בקצב קבוע (דבר שיכול להיות קשה לעשות בחוץ), הם לא דורשים לנווט סביב מהמורות או ענפים תועים, יש פחות חיכוך, מאשר עם אספלט או בטון, והם בטוחים בהרבה עבור אלה שרוצים לרוץ עם מוזיקה.

אולי יעניין אתכם גם: תיקון של הליכונים ביתיים