מחירי מצבות

המצבה היא לוח האבן אותה מציבים מעל לקברו של נפטר. על המצבה חורטים את שמו של הנפטר וכן מספרים מעט עליו ועל החיים שלו. את המצבה לרוב מקימים זמן מה לאחר הקבורה, כאשר יש מנהגים שונים ומקורות שונים לזמן הקמת המצבה. כאשר אדם עומד מול צורך להזמין מצבה הוא עומד לגלות כי יש לא מעט אפשרויות, מחירי מצבות וסוגים של אבנים. גם המחיר משנה מאוד ממצבה למצבה.

פרמטרים שקובעים את המחיר

להלן נמנה את הפרמטרים שקובעים את המחיר של המצבה. כמובן שניתן לפעול על פי תקציב ולנהל את הבחירות בהתאם לסכום הכסף שאתם רוצים או יכולים לשלם עבור הקמת המצבה.

  • איזה סוג אבן? יש סוגים שונים של אבנים אשר שונים זה מזה במראה, בצבע ובמרקם. גם המחיר שונה מאבן לאבן. האבנים המוכרות הינן חברון, שיש טורקי, שלהבת ועוד. אמנם אין הנפטר מרגיש איזה סוג מצבה הקמתם לכבודו, ואיך היא נראית, אך מבחינת ההרגשה של המשפחה יש בהחלט חשיבות למראה של המצבה ולסביבה אליה מגיעים כאשר עולים לקברו.
  • איך תעוצב המצבה? יש אפשרויות שונות לעיצוב מצבות. כאשר העיצוב הבסיסי יהיה הזול מכולם, ואילו עיצובים מיוחדים יהיו גם יקרים יותר. העיצוב יכלול סיתות של האבן ושילוב אלמנטים נוספים על מנת לשפר את התוצאה ולעשות אותה ליפה ומרשימה יותר.
  • חריטת אותיות ומילוי צבע – בחירה נוספת קשורה לחריטת האותיות על גבי המצבה. האותיות נועדו לספר מי קבור במקום, ומהו סיפור החיים שלו. המחיר נקבע לפי מספר האותיות וכן לפי שיטת החריטה ומילוי הצבע. המטרה היא לחרוט את האותיות בצורה יציבה וקלה לקריאה, כך שהמצבה תדבר את דבר הנפטר לאורך שנים ארוכות בצור ברורה ומובנת.

 

נכתב בשיתוף אתר https://kavod.co.il/