טיפים ללימוד גיטרה

הגיטרה היא ללא ספק אחד מכלי הנגינה הפופולריים ביותר בעולם כיום. גם בישראל אנשים רבים מעוניינים ללמוד על גיטרה. חלקם חולמים להיות נגנים מקצועיים ולהתפרנס מכך, אחרים רוצים ללמוד גיטרה כדי להלחין את השירים שלהם ואילו אנשים נוספים לומדים גיטרה כתחביב שיוכלו לנגן בערבי קריוקי בבית או ערבים נעימים מסביב למדורה ולעשות שמח לחבר'ה. זה ממש לא משנה מהי הסיבה שבגינה אתם רוצים ללמוד גיטרה אלא כיצד תלמדו.

בעקבות הפופולאריות- מורים פרטיים לגיטרה כבר הצטיידו במערכי שיעור ללימודי גיטרה.

כדי לעזור לכם ללמוד הכנו עבורכם מספר טיפים חשובים:

  • בחרו סגנון לימוד נכון עבורכם –  ישנן לא מעט סגנונות בכל הקשור לגיטרה: רוק, קלאסי ועוד אחרים. איזה סגנון מדבר אליכם הכי הרבה? לא כל סגנון מתאים לכל אחד וכאשר תתחברו לסגנון המוסיקלי המועדף עליכם ותבחרו את הכלי המתאים כך תוכלו גם להתחבר לקצב.
  • בחרו את הגיטרה הנכונה עבורכם – בהתאם לסגנון הנגינה המועדף עליכם תוכלו לבחור את סגנון הגיטרה המועדף עליכם וכמובן את הגודל שלה שיתאים לכם. 
  • התאמנו על שיר אחד בכל פעם – להתפזר על כמה שירים יכול להוציא אתכם מהשטף של הלימוד ולכן מומלץ להתאמן על שיר אחד בכל פעם. לאחר שתשלימו את נגינת השיר ברמה מושלמת תוכלו לעבור לשיר הבא. אם נמאס לכם מהשיר ואתם לא מצליחים לנגן אותו גם אז אפשר לעבור לשיר הבא.
  • למדו כאשר אתם מרוכזים – נצלו את השעות המרוכזות שלכם ללימוד. אם אי אפשר אז השתדלו ללמוד מעט אבל בצורה מרוכזת מאשר ללמוד על פני שעות רבות שבה תהיה נגינת סרק, חוסר ריכוז ובטח שלא לימוד. 
  • נגנו לאט ועבדו על דיוק – עדיף להיות מדויקים ולנגן לאט מאשר לנגן מהר, לרצות להתקדם מהר בלימוד האקורדים של המשך השיר וללמוד בצורה פחות טובה ואיכותית.
  • יש אימון ויש נגינה – תבדילו בין אימון שבו אתם לומדים וצריכים להתקדם מבחינה מקצועית לבין נגינה לכיף עם חברים או לנגן עם מה שכבר למדתם לצרכי הנאה בלבד.

לסיכום; כדאי לקבל את עזרתו של מורה לגיטרה שיכול בהחלט לסייע לכם בתהליך הלמידה על כלי נגינה זה. לא מדובר בכלי נגינה פשוט אך עם הרבה תרגול זהו בהחלט אחד הכלים המהנים ביותר לנגן בהם.

התעניינו גם לגבי מורים פרטיים לתיפוף.