כלב טרייר טיבטי – האם אפשר לגדל אותם בבית?

כשאנחנו חושבים על טיבט הרחוקה, אנחנו נוטים לחשוב על נזירים בודהיסטיים שיושבים ועושים מדיטציה, נכנסים לסוג של זן, וחיים להם בשלווה. אך לצד אותם נזירים, נמצאים לא פעם כלבים ואלה גם מצאו את דרכם למערב במהלך השנים. מדובר על כלבי טרייר טיבטי.

מקורם של כלבים אלה, כאמור, הם בטיבט שם הם נחשבים לכלבים קדושים והם מאוד נפוצים באזור. כתוצאה מהופעה של מטיילים מערבים במקום, הם מצאו את עצמם גם במדינות המערב, כאשר צריך לומר, זה לא קרה בגלל שטיבטים מכרו אותם לאנשים מערביים, אלא בגלל שהם סיפקו אותם כמתנה לדוקטור אנגלי שהציל חיים של טיבטי, ובתמורה הוא קיבל כלבים, הביא אותם לאנגליה ומכאן התפתח לו הגזע גם במערב.

כלב טרייר טיבטי שייך לסוגי כלבים אשר יכולים להתאים למקומות שונים, מאחר ומדובר בכלבים קטנים שלא נושכים, אז הם מתאימים למגורים בדירה, הם מתאימים כמובן למגורים בבתים פרטיים, מדובר בכלבים שמאוד קל לאלף אותם שכן בבסיסם הם כלבי עבודה ולוויה, לכן הם יכולים לקבל הוראות מבני אדם ולבצע אותן, מה עוד שמדובר בכלבים שנחשבים מאוד חכמים.

כאן חשוב להדגיש, אם אנחנו רוצים ליהנות מהם וליהנות מהעובדה שהם מאולפים, הרי שאנחנו צריכים לבצע את תהליך האילוף בצורה חכמה, שכן אם נטעה בכך זה עלול להיות מאוד בעייתי.

נקודה חשובה שצריך להקפיד ולשים לב אליה היא, כלבי טרייר טיבטי מאוד קשורים לבני אדם ולסביבה בדומה לכלב בולונז. אם אנחנו נמצאים הרבה בבית, אין עם זה בעיה, אם אנחנו נמצאים הרבה בעבודה, עומדות לרשותנו שתי אפשרויות, לקחת את הכלב איתנו או לחילופין, למצוא כלב נוסף שיהווה לו חברה. רצוי שזה יהיה טרייר ולא כלב גדול או מאיים. כמובן שזה אומר שאנחנו צריכים להיערך לכך בהתאם.

לסיכום, אנחנו יכולים לגדל טרייר טיבטי בכל מקום, בתנאי שאנחנו מספקים לו תנאי מחיה נוחים, מגדלים אותו בצורה יפה ואוהבת, מספקים לו חברה ודואגים לפנק אותו, כמו שנהוג לעשות עם כל כלב, לא משנה באיזה סוג מדובר.