כך תבחרו שולחן סלון מעוצב המתאים לעיצוב הבית

הסלון הוא ככל הנראה החדר המרכזי בבית. לרוב הוא יהיה החדר הכי גדול וסביר להניח שתבלו בו מדי יום, שהילדים שלכם יבלו בו וכמובן כאשר אורחים מגיעים בדרך כלל יושבים יחד בסלון. בחלל הסלון יש פריט מרכזי חשוב הנמצא במרכז פינת הישיבה. איננו מדברים על הטלוויזיה אלא על השולחן. יש שמעדיפים לשים דגש על שולחן סלון מעוצב ומרשים, יש המעדיפים רהיטי וינטג', אחרים מעדיפים סגנון כפרי ויש שמעדיפים פשוט שולחן עץ בגימור מט פשוט בגודל ובגובה שיתאים לצרכים שלהם. איך אתם תבחרו את השולחן לסלון שלכם? הינה כמה טיפים חשובים.

בחירת שולחן סלון מעוצב – התאמה כללית למערכת הישיבה:

כאשר אנו באים להתאים רהיט חדש לפריטים קיימים נרצה להתחשב כמובן בפריטים הקיימים. גם בגודל שלהם, גם באופן שבו השולחן יתאים לעיצוב. אנו מדברים על מערכת הישיבה בסלון, השידות, הטלוויזיה ואפילו הצבעים על הקירות, צבעי הווילונות ועוד. 

מידות השולחן ובמה צריך להתחשב?

למידות השולחן גם כן יש השלכה חשובה לגבי איזה שולחן לקנות. בסלון קטן עם כמה כורסאות או ספות סביר להניח שלא יישאר הרבה מקום לשולחן ולכן תצטרכו שולחן קטן יותר. לעומת זאת בסלון גדול חשוב שהשולחן יהיה מספיק גדול שכל האנשים היושבים בכורסאות שסביב השולחן יוכלו להגיע אליו כאשר הם יושבים בו. כך גם הסלון יראה מלא ואסתטי יותר. גובה השולחן צריך להתאים לגובה הספות.

צורת השולחן:

האם לקנות שולחן סלון עגול או מרובע? אולי צורך אחרת? תמיד עולה השאלה הזו – מה עדיף? ובכן זה לגמרי תלוי בתחושה שלכם. כמובן שאתם רוצים להתחשב בפרמטרים כמו בטיחות למשל. לדוגמה אם יש לכם ילדים קטנים בבית ייתכן ותעדיפו שולחן ללא פינות חדות.

אולי יעניין אותך גם שולחנות לפינת אוכל