חשיבות האיטום במקלחת

האיטום במקלחת חשוב עקב סיבות רבות אך הסיבה העיקרית לכך היא סיבה בריאותית. מקלחת שאינה אטומה כהלכה יוצרת רטיבות ועליה מתפתחים מהר מאד רעלני עובש שהם מסוכנים לבריאות בני הבית ובמיוחד עלולים להקשות על דרכי הנשימה של ילדים וקשישים.

מדוע לבצע איטום במקלחת

במקלחות מתבצע שימוש רב במים חמים הן במקלחת והן באמבטיה. במקרים רבים בסיום הרחצה לא מתבצע אוורור מאסיבי אשר מוציא החוצה את כמות הלחות שהצטברה מהאדים הרבים. הלחות שנותרת בחדר האמבטיה יוצרת רטיבות בעיקר על קירות החדר.

קיימים גם מקרים חריגים שבהם נוצרים כיסי אוויר בין שכבת הבטון לשכבה של חומר האיטום שבאמצעותה בוצע איטום בפעם האחרונה בחדר הרחצה.

לאור זאת, חשוב לבצע איטום צמנט מחודש ולמנוע חלחול של מים מהקירות דרך התשתיות הקיימות מתחת לריצוף של הדירה לקירות של הדירה הסמוכה או זו שממוקמת מתחת לדירה זו.

רטיבות במקלחת עקב בעיית איטום בגג

איטום גג הוא נושא אקוטי. גג שלא בוצע בו איטום אינו מצליח לעצור את מי הגשמים ולכן נוצרות עליו שלוליות של מים. המים הללו הופכים מהר מאד לביצות קטנות אשר מימיהם מחלחלים לדירות הממוקמות בדירות העליונות ומובילות לכתמי רטיבות ולהופעתם של רעלנים.

לכן, יש לוודא שוועד הבית או הנהלת הבניין יתאמו מועד קרוב לאיטום הגג בחומרים הרלוונטיים כמו יריעות זפת ביטומניות, פולימרים או זיפות בזפת על פי הנהוג לאורך השנים.

איטום בפועל של המקלחת

בעת ביצוע איטום של המקלחת, יש לטפל בשלב ראשון בתשתיות, להוציא תשתיות רטובות, לאפשר למקום להתייבש באופן מוחלט ורק לאחר מכן להניח תשתיות חדשות, לבצע איטום בכמה מיקומים. כדי להשיג תוצאה מושלמת. אוטמים את הקירות, הרצפה, רצפת המקלחון וסביב האמבטיה עצמה.

התקנת מקלחון

קיימת חשיבות רבה לביצוע איטום מאסיבי של המקלחת לפני התקנת המקלחון וזאת עקב הכמות הגדולה של המים שתיווצר והלחות הרבה שתצטבר עקב סגירת דלתות המקלחון. שילוב זה מחייב היערכות הכוללת איטום באמצעות חומרים בטיב מעולה לשמירה על מקלחת ללא רטיבות לאורך זמן רב.