המדריך לבחירת אופני הרים

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים אופני הרים שיכוך מלא. במאמר זה, נדון בגורמים המובילים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים אופניים חדשים.

גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים אופני הרים:

– חומר מסגרת: אלומיניום, פלדה או סיבי פחמן?

– בלמים: דיסק מכאני או הידראולי?

– הילוכים: מהירות בודדת או גיר?

– גודל צמיג: 26" או 28"?

– טווח מחירים

– טווח משקל

אז מה חשוב להבין בעצם?

זו שאלה שקשה לענות עליה מכיוון שיש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון בבחירת אופני הרים. אופני הרים משתנים בגודל, במשקל, במהירות ובשטח שניתן לרכב עליו. סוג הרכיבה שתרצו לעשות ישפיע גם על בחירת האופניים שלכם. כדאי גם לשקול את העלות והעמידות של האופניים לפני רכישת אחד.

אופני הרים הם אופניים המיועדים לרכיבת שטח. בדרך כלל יש לו צמיגים משובצים וגלגלים גדולים, לפעמים גדולים מדי, שנועדו להתהפך על מכשולים. אופני הרים נועדו לרכיבה בשטח קשה, כמו שבילי עפר וכבישים לא סלולים. הם משמשים גם למירוצי קרוס קאנטרי או בירידה.

מקבלים החלטה מושכלת בעניין בחירת אופני הרים

כאשר אתם מחפשים אופני הרים, חשוב שתבחרו כזה שיתאים לצרכים ולאורח החיים שלכם ולכן חשוב לפנות לחנות אופניים שמבינה עניין. ישנם סוגים רבים ושונים של אופני הרים זמינים בשוק, לכן חשוב להיות מעודכן לגבי סוג האופניים שאתה רוצה לפני שמחליטים איזה מהם לקנות.

סוגי האופניים הנפוצים ביותר הם אופני כביש ואופני קרוס קאנטרי. לאופני כביש יש יותר הילוכים, מה שהופך אותם ליעילים יותר לרכיבה על מדרכה או משטחים שטוחים אחרים אך פחות יעילים לרכיבה בשטח. אופני קרוס קאנטרי מיועדים לרוכבים שרוצים לצאת לשטח ולנהל נסיעה יציבה יותר מכיוון שהם מספקים פחות הילוכים מאשר אופני כביש.