המגפה שהעולם מפחד ממנה – סוכרת

מחלות שונות מהלכות עלינו אימים. אך ניתן לומר שיש תופעות מפחידות שכולנו חשופים להם וחוששים מהם מאוד. אחת מהן היא ללא ספק מחלת הסוכרת. העולם המערבי ניזון מתפריט שאינו מומלץ ולא טוב. זה האוכל המתועש, הסוכר הלבן, השומן ותהליכי הייצור שגורמים לנו להכניס לפינו מרכיבים מזיקים. אלו מחוללים שמות בתוך הגוף וחושפים אותנו למחלות שונות. אחת החמורות והרווחות מבינן היא מחלת הסוכרת.

אל הלבלב, אינסולין והסוכרת

גוף האדם מצויד במערכת עיכול אשר צריכה להתמודד עם כל מאכל שהוא אוכל. בין היתר יש את התפקיד החשוב של פירוק סוכרים. האיבר שמופקד על תהליך זה הוא הלבלב אשר מפריש אינסולין. אינסולין מבצע את פירוק הסוכר בצורה הרצויה על מנת לאפשר את עיכול המזון. אך היות וכיום אנחנו צורכים כמויות הזויות של סוכר, הלבלב לפעמים אינו עומד בעומס. מה קורה זה שיש בגופנו רמות גבוהות של סוכר שהגוף אינו מצליח לפרק אותו. והתוצאות של מצב זה הן עגומות. חולי סוכרת  סוג 2 מתמודדים עם כיבים ברגליים, בעיות בעיניים ועוד. אכן מצב חמור שלא בכדי פוחדים ממנה.

אז מה עושים?

לפני הכול חובה לזכור כי מחלת הסוכרת תלויה במידה רבה בצריכת הסוכר שלנו. מה שאומר שחובה עלינו לקחת אחריות ולעצור את המחלה הזו לפני שהיא מופיעה במלוא נזקיה ואימתה. ההמלצה היא להפחית משמעותית את צריכת הסוכר. ובמידת הצורך לצרוך ממתיקים מן הטבע, דוגמת סטיביה. מדובר על המלצה גורפת שמתאימה הן למבוגרים והן לילדים. אף אם הם בריאים. כי אם אנחנו רוצים לשמור על איזון ועל הבריאות אין מקום לכמויות העצומות של הסוכרים. אין סיבה לאתגר את הגוף שלנו עם פירוק כמויות עצומות של סוכרים.

איזון המחלה וטיפול

אמנם במקרים רבים אנשים פיתחו את המחלה, וגופם אינו מאוזן. במצב כזה הגוף לומד להפריש כמויות גדולות של אינסולין כדי לפרק את הסוכר. מה שעלול להוביל למצבים של היפוגליקמיה. שגם הוא מצב מסוכן ובלתי רצוי. חובה להיות ערניים ולדאוג לתזונה הולמת ולטיפול מקצועי בסוכרת אם היא כבר קיימת.

קראו עוד על: הליקובקטור פלורי