הסכנה במימון חוץ בנקאי

בוודאי יצא לכם לשמוע כבר על הלוואות חוץ בנקאיות, כאשר ברוב המקרים שמעתם את היתרונות הגדולים שהאפשרות הזאת מביאה ביחד איתה. אך האם יצא לכם כבר לשמוע על הסכנות הטמונות באופציה הזאת? ככל הנראה זוהי הפעם הראשונה שאתם מבינים כי מדובר באופציה מסוכנת אשר יכולה להציב אתכם בסיטואציה לא נעימה. חשוב מאוד שתכירו את הסכנה במימון חוץ בנקאי לעסקים ופרטיים על מנת שתוכלו בסופו של יום לקבל את ההחלטה השקולה ביותר אשר התבססה על כל היתרונות אך גם על כל החסרונות הנמצאות באופציה של מימון חוץ בנקאי.

מהן הסכנות של מימון חוץ בנקאי?

ראשית הלוואות חוץ בנקאיות יכולות גם להגיע מהשוק האפור, כאשר מדובר על אחד מהדברים המסוכנים ביותר אשר יכולים להכניס אתכם לסיטואציה נוראית שלא תרצו להיות חלק ממנה. הריביות בשוק האפור הן גבוהות מאוד, וברוב המקרים תתקשו מאוד לעמוד בהחזרים – דבר שמביא איתו גם איומים והפחדות שעלולות להכניס אתכם לפלונטר אמיתי.

הסכנות של מימון חוץ בנקאי שלא מגיע מהשוק האפור הן פחות מוכרות. ראשית ברוב המקרים השקעות חוץ בנקאיות גם הן מביאות איתן ריבית גבוהה יותר מאשר הריבית שהייתם אמורים לשלם בבנק שבו מתנהל החשבון שלכם. המלווים ינסו לטשטש את העלויות הגבוהות על ידי פריסה ארוכה לתשלומים או כל פתרון אחר אשר יסיח את דעתכם מהנושא החשוב באמת, כך שגם אם אתם נמנים על מסורבי המשכנתא, כדי לבדוק טוב.

בנוסף אם לא תיקחו הלוואות חוץ בנקאיות מאחד הגופים הגדולים תתקשו מאוד לדעת עד כמה הכסף שלכם בטוח. בסופו של יום גופים קטנים אשר מסייעים לכם לקבל הלוואות חוץ בנקאיות יכולים להיסגר ללא כל התראה מוקדמת, דבר שעלול להעמיד אתכם בסיטואציה לא נוחה ומסוכנת מאוד בשבילכם.

אלמנט אחרון הוא האפשרויות שעומדות לרשותכם בתור אדם שלקח זה עתה הלוואה בסכום מסוים. הבנק הוא גוף שאתם מכירים ויודעים בדיוק מה אתם יכולים לקבל ממנו בשעת הצורך. כאשר אתם לוקחים הלוואה חוץ בנקאית אתם מתקשים מאוד להבין מי עוד מולכם, ולא תדעו בצורה מדויקת אילו אפשרויות עומדות לרשותכם מיד לאחר לקיחת ההלוואה בסכום הרלוונטי.