פשפש המיטה כיצד נדבקתם

הדברה היא פעולה הכרחית בכל בית וגם בחצרות גינות משרדים ומפעלים. היא נועדה למנוע חדירתמזיקים, פגיעה בבני הבית, עובדי המשרד, צמחים וחיות מחמד. הדברה יעילה היא עניין לאנשי מקצוע אשר ברשותם חומרים רעילים מתאימים גם ידע וניסיון מקצועי בחיסול מזיקים ופגיעה בבתי הגידול שלהם. שימוש לא נכון בחומרי הדברה עלול להוביל לאסון ולנזקים בריאותיים ולכן מומלץ להסתמך על מומחים בלבד. כמובן שעדיף לעבוד רק עם חברה בעלת מוניטים והמלצות אישיות מחברים ומכרים ולסכם מראש על לוח זמנים לביצוע הפעולה, עלויות והמגבלות המוטלות עליכם לאחר הריסוס. עליכם להסביר לנציגי החברה באיזה סוג הדברה אתם מעוניים וכנגד איזה מזיקים, מהו השטח עליו תתבצע הדברה ומתי נוח לכם שהמדביר יגיע. המטרה היא לצמצם ככל האפשר את הפגיעה בפעילות השוטפת בחלל המרוסס.

סוגי מזיקים ובמי הם פוגעים

נוכחותם של נמלים, ג'וקים ופרעושים מסוכנת בשל הסכנה להעברת מחלות לבני הבית וחיות המחמד. מכרסמים ונחשים עלולים לגרום נזקים גם לצמחים ועצים בגינה ובחצר. ריסוס נגד יתושים נועד לא רק לפגוע במזיקים עצמם, אלא גם בבתי הגידול שלהם ולמנוע את חזרתם לבתים ולגינות. מכרסמים שונים פוגעים גם ברכוש, כמו למשל ברהיטים שלכם ולכן צריך לדעת להיפטר גם מהם. פשפש המיטה הוא מזיק נוסף, שמתחבא בין המיטה למזרון ומחפש לעקוץ אנשים כדי להזין את עצמו בדם שלהם.

טיפול בפשפש המיטה

הפשפש מגיע לקרבת בני האדם הישנים ומחפש איברי גוף חשופים כמו צוואר ידיים ורגליים, וזאת כדי לעקוץ. הוא נטפל גם לחיות בית ומועבר על ידי חיות בעלות פרווה כמו כלבים חתולים חולדות ועכברים. גילוי פשפש המיטה נחשב לקל באופן יחסי מאחר שאפשר לצפות בו מתהלך על מזרנים, וגם העקיצות שלו רבות וממוקדות באזור מסוים בגוף וגורמות גירויים חזקים. הדברת פשפש המיטה מתחיל עם ניטור, כלומר גילוי הפשפשים המסתתרים בבית, שאיבה באמצעות שואב אבק, לאחר מכן יש לסתום סדקים כדי למנוע את התפשטות ולקרוא למדביר מוסמך שירסס את הבית בחומרים רעילים, ולא לעשות זאת בעצמכם.