טסלה רודסטר – האם היא תחזיר את החובות

המאמר באדיבות EV Magazin

בעשרות השנים האחרונות חלו לא מעט שינויים משמעותיים בכל עולם הטכנולוגיה אשר משפיעים באופן ישיר על התנהלות אורח החיים שלנו. אם עד לפני כמה מאות שנים היינו צריכים סוסים ועגלה על מנת להצליח להתנייד ביעילות הרי לנו שכיום ניתן לקצר זמנים בעשרות אחוזים בעזרת רכבית מתקדמים במיוחד.

תחילת הדרך של כלי התחבורה החשמליים

מתחילת דרכם של הרכבים ועד לפני כמה שנים בודדות הם היו צורכים לא מעט דלק בעזרת מנועים המחייבים זאת בכדי שיצליחו להניע את הרכבים. אך כפי שציינו לעיל השינויים הטכנולוגיים בשנים האחרונות גדולים במיוחד ומשפיעים על חלקים ניכרים מחיינו, גם בתחום התחבורה. לפני מספר שנים החלו לייצר כלי תחבורה חשמליים לחלוטין אשר נעים על ידי סוללות חשמליית בלבד.

נשמעים מבטיחים, אך לא מספיק מוכנים

הרכבים החשמליים נחשבו בעבר לפריצת דרך של ממש אשר עתידה לשפר משמעותית את כל שוק התחבורה. ברכבים אלה יש לא מעט יתרונות עבור ציבור הנהגים וכמובן עבור העולם בו אנו חיים אשר מושפע רבות מנזקי העשן והרעלים אשר נפלטים מהאגזוזים של הרכבים הצורכים דלק. על כן אנשים רבים צפו עתיד מזהיר ומצליח במיוחד לכלי התחבורה החשמליים.

מקצה שיפורים משמעותי השנים האחרונות

אך כאשר כלי תחבורה אלה פרצו לראשונה לשוק, הם כללו לא מעט חסרונות משמעותיים על פני כל שאר כלי הרכב המתקדמים אליהם אנו רגילים מזה עשרות שנים. החסרונות המרכזיים נבעו בעקבות העובדה הפשוטה כי המכוניות החשמליות לא היו מספיק מוכנות להתמודדות מול הרכבים המוכרים לנו אליהם התרגלנו בעשרות השנים האחרונות.

יתרונות רבים למכוניות החשמליות

אך חשוב לדעת כי בשנים האחרונות חלו לא מעט שיפורים

משמעותיים ברכבים אלה אשר עתידים להחזיר אותם בקרוב מאוד לראשות שוק התחבורה. כיום ישנן לא מעט חברות אשר משפרות את כלל החסרונות שהיו בעבר בסוללות החשמליות כך שללא כל צל של ספק ניתן לומר שבעתיד הקרוב כלי התחבורה החשמליים וחברת הייצור הגדולה יצליחו להחזיר את כל החובות שנגרמו בעקבות הכישלון בעבר.

למידע נוסף על דגמים של רכבים חשמליים לחצו כאן