חידושים בתחום הברזים

הברזים אמנם התפקיד שלהם הוא לשמש להעברת מים, אך כבר מזמן הברזים אינם משמשים רק למטרה שלהם. הברזים הפכו לאביזר עיצובי המתאים את עצמו עם האבזור של חדר הרחצה והמטבח. יש לדעת כי ניתן למצוא ברזים בגדלים שונים עם עיצובים שונים, וברזים העשויים מחומרים שונים, ראו לדוגמא את ברזי מדגל. אם גם אתם רוצים לדעת את החידושים בתחום הברזים כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה.

החידושים בתחום הברזים 

מבנה 

כיום קיימים בעולם ונפוצים בישראל ברזים בטכנולוגיית מיקסר, שפרושה של טכנולוגיה זו היא ברזים שהמים החמים והקרים מתערבבים בניהם, ויוצאים אל מחוץ פתח הברז. ניתן לראות כי ברזי מיקסר אלו מגיעים במגוון רחב של עיצובים העיקריים שבהם: 

  • ברז פרח – בר זה מצויד בידית שיכולה לנוע מהמים החמים למים הקרים בהתאמה. 
  • ברז סוללה – לברז יש שתי ידיות האחת למים חמים והשנייה למים קרים.
  • ברז עם ידיות נפרדות – ברז שלכל ידית למים קרים או חמים יש פתח יציאה נפרד משלה. 

החומרים שמהם עשויים הברזים 

הברזים עשויים בעיקר מהחומרים הבאים מתכת ופלסטיק. ניתן לראות, שרוב הברזים העשויים ממתכת, מיוצרים מפליז, וכן ניתן לעצב אותם בגימור חיצוני של אבץ, זהב, כסף, ועוד. ניתן לומר שהעיצוב המוגמר של הברז תלוי במגוון רחב של חומרים, ומחירו הסופי יושפע מהגימור הזה.

התקנה 

קיימות שתי צורות התקנה לברזים מהקיר או מהמשטח. יש לציין כי לפני בחירת הברז המתאים יש להתאים את חדר הרחצה או המטבח לגודלו של הברז, לכן יש להתקין מלכתחילה כיור בגובה הברז. 

קיים מבחר רב של עיצובים לברזים, וכן הברזים נהפכו כבר מזמן לפריט עיצובי שיש לתת עליו את הדעת:

עתיק – ברזים אלו יהיה בצורת פרח וצבעם יהי חום אדמדם.

קלאסי – ברזים שמתאימים לרוב הברזים בבית. 

חידושים בתחום הברזים ניתן לראות גם בבית ברזים אלקטרוניים ללא מגע יד אדם, וכן ניתן גם למצוא ברזים עם תאורת לד היוצרים צבעים שונים למים החמים ולמים הקרים, ראו דוגמא בלינק. ברזים עם ויסות פנימי מובנה, המונעת בזבוז מיותר של מים, וכן שילוב חומרים מיוחדים בידיות הברזים.