סטודנטים? אולי מגיע לכם החזר מס?

אם אתם לומדים כרגע, או במהלך שש השנים האחרונות, יתכן ומגיע לכם החזרי מס. למה? פשוט ככה. כי החלטתם ללכת ללמוד. כן כן, החזרי מס לסטודנטים הם חלק מהתמריצים שמעניקה המדינה בכדי לעזור לסטודנטים רבים לצלוח את תקופת הלימודים שיכולה לעתים להיות קשה ולתת להם את האפשרות לצאת אל שוק העסקים עם עוד קצת כסף בכיס.

אז איך אתם, כסטודנטים, מגלים אם מגיע לכם החזר מס?

קודם כל, תתחילו להגיש דוחות שנתיים בסוף כל שנת מס. כמו שאמרנו, החזרי מס תקפים עד ל-6 שנים אחורנית. ככה שאם חשבתם שזה כבר לא תקף עבורכם, אולי זה ממש כן. אם אתם לא יודעים כיצד למלא דו"ח שנתי, תוכלו תמיד להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון שיכוון אתכם אל הטפסים אותם אתם צריכים להגיש ומה עליכם להוסיף בכדי להוכיח לרשות המיסים כי אתם אכן זכאים להקלה או החזר לפי חישוב החזר מס.

התחלתם לעבוד לאחר התואר?

אל תשכחו לוודא שמקום העבודה שלכם נותן לכם בסוף כל חודש את נקודת הזיכוי לה אתם זכאים, במידה ואתם זכאים, מול מס הכנסה. כיון ששנות הלמידה בכל תואר הן שונות, יהיה עליכם להתעדכן אל מול רשות המיסים האם אתם זכאים להקלות מס או לא. כפי שציינו בפסקה מעל, הגשת הדו"ח השנתי למס הכנסה היא חיונית עבורכם בשביל לקבל את החזרי המס המקבלים סטודנטים.

הכירו את טופס 119

כאשר אתם מתחילים התמחות במקום עבודה חדש, יהיה עליכם להגיש טופס 119, יחד עם תעודת סיום התואר שלכם. טופס 119 הוא הטופס המבקשה הקלה במיסים עבור בוגר תואר שסיים זה עתה את לימודיו. כמו שציינו קודם, כיוון שכל תואר שונה ממשנהו, הזכאות להחזר מס תהיה שונה וייחודית לכל תואר. לכן, אין לכם מה להסתכל על הזכאות של חברכם שלומד רפואה כאשר אתם לומדים הנדסה.

בשורה התחתונה, תתעדו הכל. כאשר תצטרכו להוכיח את זכאותכם אל מול רשות המיסים, יהיה עליכם להגיש כל הוכחה, לפי שנים, שיש לכם חזקה בטענה שמגיע לכם החזרי מס.