ייעוץ אסטרטגי – איך זה עובד

המטרה של תהליך ייעוץ אסטרטגי, אשר חלק מהאנשים נוהגים לכנות גם "ייעוץ ניהולי", היא לעזור לעסקים, עמותות או גופים ציבוריים מסוגים אחרים לשפר את ההתנהלות בין אם בסביבה הפנימית שלהם ובין אם בסביבתם החיצונית.

במסגרת תהליך של ייעוץ אסטרטגי, מתבצעת בחינה עמוקה של מאפייני הארגון או העסק, על מנת לזהות את נקודות החוזקה, נקודות התורפה, להציב מטרות לטווח ארוך, לשפר את היחסים הבין אישיים במסגרת הארגון ומחוצה ועוד.

מה תקבלו במסגרת ייעוץ אסטרטגי?

 

  • ביצוע מחקר שוק – לא משנה אם אתם מנהלים עסק, עמותה או גוף ציבורי, אם אתם רוצים להצליח אתם פשוט חייבים להכיר לעומק את השוק שעמו אתם עובדים. פירוש הדבר להכיר לא רק את קהל היעד שלו אתם רוצים לשווק את המוצרים או את השירותים שלכם, אלא גם את השחקנים המובילים בכל הנוגע לספקים, מתחרים ותעשיות נוספות הקשורות לתחום.
  • ניתוח מתחרים – כאשר אתם נכנסים לתהליך של ייעוץ אסטרטגי, אתם מציבים מטרות לטווח הקצר ולטווח הארוך, על מנת שתוכלו להתקדם ליעדים שלכם בצורה הדרגתית ויעילה. על מנת שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, אתם חייבים להכיר את המתחרים שלכם. כיצד הם משווקים, כיצד הם מתנהלים מול לקוחות וספקים וכיוצא באלה. בדרך זו תוכלו לדעת היכן אתם ניצבים ביחס אליהם, ומה עליכם לעשות על מנת לשמור על המיקום שלכם או לשפר אותו.

 

ייעול תהליכי קבלת החלטות – כל גוף גדול אשר מאגד מספר גדול של עובדים ומנהלים חייב להיות מסוגל לקבל החלטות בצורה יעילה. במסגרת ייעוץ אסטרטגי תלמדו כיצד לקבל החלטות ברמה הניהולית בצורה שההחלטות יוצאו לפועל בצורה היעילה ביותר, מהדרג הבכיר ביותר ועד לרמת העובדים בשטח. למידע נוסף יועץ עסקי באתר תכלית