מאגר תמונות וזכויות, מדוע חשוב לקרוא את האותיות הקטנות

תמונות הן דרך נפלאה להעביר תחושות ורגשות, לעורר כאלה אצל הגולשים ולהעשיר את התוכן שאנו מציגים להם. אנו משתמשים בתמונות ברשתות החברתיות, באתר שלנו, במוצרים הדיגיטליים שלנו, במצגות ובכל דבר למעשה. תמונות יכולות גם לשמש אותנו כחומר גלם ליצירת עיצוב כלשהו שאנו רוצים. מכיוון שהשימוש בתמונות הנו פופולרי וככל הנראה נצטרך תמונות לעתים קרובות, קשה ליצור את התמונות הללו בעצמנו ולעתים גם אין לנו אפשרות לעשות זאת לא מבחינת ציוד מקצועי ולא מבחינת המקום שבו אנו נמצאים. לשם כך אנו נעזרים במאגרי תמונות כאלה ואחרים. חלק בתשלום וחלק בחינם. אלה שמאפשרים שימוש בתמונות בחינם תמיד יהיו בעלי הגבלות מסוימות ולכן כדאי לקרוא את התקנון כולל האותיות הקטנות.

מדוע חשוב להשתמש במאגרי תמונות?

מאגרי תמונות הן מקור נגיש ונוח למציאת תמונות כמעט בכל נושא ולכל דבר ולהשתמש בהן בעת בניית אתרים לעסקים. הבעיה של מאגרי תמונות היא שהתמונות הללו שייכות למישהו ויש עליהן זכויות יוצרים. כך למעשה, כאשר אתם רוצים להשתמש בתמונה שהיא לא שלכם קחו בחשבון שמדובר בתמונה שיש עליה זכויות יוצרים. מדוע חשוב אם כן להשתמש במאגרי תמונות? כיוון שלא תמיד נוכל ליצור את התמונה שאנו באמת צריכים, יש מגוון עצום ונוח יותר לחפש תמונה מאשר ליצור אחת כזו. כל שאנו צריכים הוא להשתמש במאגרים שמאפשרים שימוש בתמונות לצרכים שלנו ו/או לקנות את השימוש בתמונות.

זכויות יוצרים ותקנות לגבי שימוש בתמונות:

לכל תמונה שהיא לא שלכם יש זכויות יוצרים זוהי ההנחה הבסיסית. עכשיו כדי להשתמש בתמונות צריך לקרוא את תנאי השימוש באתר ולוודא למה נוכל להשתמש. רוב מאגרי התמונות החינמיים מאפשרים לנו להשתמש בתמונות אם נשים קרדיט ליד התמונה. אחרים יאפשרו שימוש חופשי אבל רק במסגרת דיגיטל ואחרים אף יאפשרו להשתמש בתמונות להדפסה אבל עד כמות מסוימת.

מדוע חשוב לקרוא את האותיות הקטנות:

על מנת להימנע מתביעות ואי נעימויות כדאי לקרוא את האותיות הקטנות. מרביתנו מתעצלים להקדיש לזה מעט זמן אולם אם יש מאגר תמונות חינמי ובו מיליוני תמונות שאתם הולכים להשתמש בו באופן קבוע או 2-3 מאגרים כאלה שאתם הולכים להשתמש בהם כדאי להשקיע כמה זמן שצריך כדי לקרוא וללמוד אודות תנאי השימוש כולל האותיות הקטנות.

למידע על מאגרי תמונות מומלצים, לחצו כאן