אז מה ההתלהבות משמן המפ? כל הסגולות

שמן המפ אשר מיוצר מתמצית זרעי צמח הקנאביס, הינו שמן אשר יכול לתרום רבות לבריאותנו. בדומה לשמני בריאות אחרים, גם שמן המפ יעיל לעור ויכול להעשיר אותו רבות בעזרת שימוש נכון בו.

אז מה ההתלהבות משמן המפ? כל הסגולות |

שמן המפ החל להימכר גם כאן בישראל בשנים האחרונות, זאת לאחר שקיבל אישור של משרד הבריאות בישראל, ומהר מאוד ייצר לעצמו קהילה גדולה ונאמנה של אנשים שחיפשו להעשיר את עורם ולשפר את התזונה שלהם.

בריאות העור |

השמן המפ לעור הוא מזין ביותר ועשוי להיות מועיל במיוחד לעור. ויטמינים וחומצות שומן בשמן זה, עשויות לעזור לשמור על עור בריא ולמנוע פצעונים.

מחקר משנת 2014 שבדק את פרופיל השומנים של שמן זרעי קנבוס והמפ מצא, כי הוא עשיר בשמנים בריאים וחומצות שומן.

שפע חומצות השומן בו, עשוי להפוך את השמן לבחירה מצוינת להזנת העור ולהגנה עליו מפני דלקת, חמצון וסיבות אחרות להזדקנות.

בריאות המוח |

תכולת חומצות השומן בשמן המפ, עשויה להיות טובה גם למוח, הדורש שפע של שומנים בריאים כדי לפעול כראוי. שמן זרעי קנבוס עשיר גם בתרכובות אחרות שעשויות לעזור בהגנה על המוח.

מחקר שנערך לאחרונה בעכברים מצא, כי תמצית זרעי המפ המכילה תרכובות פעילות אלה, הצליחה לסייע בהגנה על המוח מפני דלקת. המחברים מציינים כי שמן המפ מכיל פוליפנולים, שעשויים למלא תפקיד בהגנת המוח, קראו בהרחבה.

בריאות הלב |

פרופיל התזונה המקיף של שמן המפ, פירושו שהוא עשוי להיות טוב גם ללב. עם זאת, חלק גדול מהמידע הקיים כיום, מגיע ממחקרים ישנים יותר או מחקרים המשתמשים במודלים של בעלי חיים ושלא נוסו בבני אדם.