לוכד נחשים

לוכד נחשים הוא אדם שמסלק נחשים מסביבה שבה הם עלולים להוות סיכון לבני אדם, כמו גינות או או אפילו מתוך בתים.

התפקיד דורש מהאדם להכיר היטב את אוכלוסיית הנחשים המקומית, להיות מסוגל להשתמש בציוד מיוחד כמו וו לכידה או מלקחי נחשים אשר באמצעותם תופסים את הנחשים ולהיות בעל ידע לגבי סוגי הנחשים שנמצאים באזור, על מנת שיוכל לדעת ולהבחין אם מדובר בנחש ארסי או לא.

רוב הנחשים הם אינם יצורים מסוכנים, אך יש ביניהם שהם ארסיים. הנחשים הם ברוב העולם חיה מוגנת ושיש לה תפקיד חשוב מבחינה סביבתית ולכן חשוב ללכוד אותם כאשר הם נמצאים בסביבה אורבנית ולשחרר אותם באזור שבו אין הרבה בני אדם, כמו בשדה וביער ובכך להגן עליהם גם מפני בני אדם שעלולים לפגוע בהם עקב הפחד הטבעי שיש לבני אדם מפני נחשים.

את הנחשים מצפים לראות בטבע ולכן הרבה אנשים מופתעים וגם חוששים כאשר הם רואים אותם גם בבתים, גנים וחוות. אך למעשה, נחשים די נפוצים בסביבת בני אדם ואפילו בסביבה אורבנית.

מה מאפיין לוכדי נחשים?

לוכדי נחשים הם אנשי מקצוע בעלי מומחיות בטיפול בנחשים ולכן חייב להזמין לוכד מקצועי כשנתקלים בנחש. הם יודעים ללכוד אותם ולהרחיק אותם בבטחה מהאזור מבלי לגרום נזק לבני אדם או לבעלי חיים.

בנוסף יש נחשים שעלולים להיות מסוכנים, רוב גם זריזים והם ידועים כקשים ביותר לתפיסה – וזו עוד סיבה שחייב לאפשר רק ללוכד נחשים מקצועי ללכוד אותם.

למרות שרבים חושבים שהנחשים נצפים רק באביב או בקיץ, לוכדי נחשים מוצאים עצמם מוזעקים בכל תנאי מזג האוויר כולל קיץ חם וחורפים קרים, שכן הם מוצאים מסתור בתוך בתים עקב צמצום שטחי המחייה הטבעיים שלהם ופלישה של בנייה לתוך שטחים טבעיים עקב ריבוי אוכלוסיה, וזוהי תופעה שמתרחשת בכל העולם. כמו כן, כדי להיות לוכד נחשים צריך להיות בעל עין חדה לפרטים על מנת לזהות נחש גם אם הוא מתחבא בפינות נסתרות. תופתעו לגלות שאפילו כשמדובר על נחשים גדולים, קשה להבחין בהם

כיום חברות הדברה רבות מספקות גם שירותי לכידת נחשים. הם כמובן מחוייבים לתפוס את הנחשים חיים, שכן מדובר על חיה מוגנת. למידע אודות לוכד נחשים בנס ציונה