מהו מנוע סרוו ולמה הוא משמש

מנוע סרוו מנוע שאינו מוכר בדרך כלל כיוון שיש לו מטרה ייעודית. זהו מנוע זרם ישר (DC Motor) אשר בתוכו קיימת מערכת פנימית של בקרה אלקטרונית על מיקומו של המנוע. המנוע המתוחכם הוא בעל מסוגלות לתיקון פערים. בנוסף לכך הוא בעל גלגלי שיניים. מנוע סרוו נע בהתאם לזווית שתוכננה עבורו בין אפס למאה ושמונים מעלות. 

נראותו של מנוע סרוו בדומה למנוע DC היא עגולה וצרה, בעל חורים בצידו הימני בכל היקפו של העיגול.

שימושיו של מנוע סרוו 

מנוע סרוו הוא בעל יכולת מיוחדת ולכן הוא פעיל מאד בכל הקשור לתחום הרובוטיקה כמו הפעלת זרועות רובוטיות של מכשירים חדשניים. קיים שימוש רב של מנוע זה בהרבה אפליקציות הקשורות לתחום הרובוטיקה כאשר יש צורך בהפעלת כוח אנרגטי מוגבר, או לחילופין רמה נמוכה של צריכת אנרגיה. תכונות נוספות ומשמעותיות שלו הן משקל וגודל נמוך של המנוע וקיומו של מתח TTL.

אפשר לראות את המנועים הללו בתוך כלי תחבורה ותעופה הנשלטים על ידי שימוש בשלט רחוק להנאתם של הילדים והמבוגרים כמו מסוקים, סוגי רכבים שונים, מטוסים ועוד.

יתרונותיו של מנוע סרוו 

קל לעבוד עם מנוע הסרוו כיוון שקיימת בתוכם בקרה פנימית ומעגל שליטה פנימי. 

המנוע הוא קטן מאד ולכן נוח מאד לתפעול.

הכוח המופק ממנוע זה הוא מומנט ולכן בהתחשב בעובדה שהוא כה קטן, הכוח המופק ממנו באופן יחסי הוא עוצמתי.

המנוע הוא בעל צריכה יחסית התואמת את המטען.  

המנוע פועל באופן אמין מאד כיוון שהוא פועל בחוג סגור ולא מעבר לכך.

המנוע פועל במתח נמוך יחסית 6-4 וולט, בהתאם לרמת המתח שתופעל בכל מועד, יפעל המנוע בעוצמה. זאת עקב הקרבה לרמת TTL שדרגתה היא חמישה וולט כמו מרבית המקרו-מעבדים שמבצעים פעולות תוך שליטה מקסימלית על מנועי הסרוו.

שליטה במנועי סרוו 

הפעלת המנוע מתבצעת על ידי העברה של גל מרובע לכיוון המנוע ובהתאם לאורכו של הגל נקבעת הזווית שאליה המנוע יגיע ואותות דיגיטליים מגיעים אל חוט הבקרה של המנוע.