הכל על תהליך איטום ביריעות ביטומניות

לא מעט אנשים בוחרים כיום לאטום את הגג שלהם באמצעות יריעות ביטומניות. מדובר על אמצעי איטום עמיד וחזק במיוחד בפני טמפרטורות קיצוניות של חום וקור, בפני רטיבות ועוד. היריעות מורכבות משני חלקים מרכזיים שהם: ביטומן ושריון. הביטומן הוא תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט והוא דומה באופי שלו לזפת. כאשר הוא מתחמם הוא הופך להיות נוזלי ובטמפרטורת החדר הוא צמיגי. החלק השני שהוא השריון הוא המעטפת שבתוכה מצוי הביטומן. הוא מורכב מחומרים שונים והוא זה שמגן עליו מפני השינויים ל הטמפרטורה ומעניק לו את העמידות המכנית שנדרשת לו לצורך איטום הגג.

כיצד מתבצעת עבודת האיטום עם יריעות ביטומניות?

איטום ביריעות ביטומניות מתבצע בשלושה שלבים: ראשית כל, יש לנקות את הגג מאבק ולכלכוך. יש לשטוף אותו בצורה יסודית מאוד ולהשאיר אותו לייבוש במשך 24 שעות. לא פעם יש צורך להסיר אנטנות, עמודים, צינורות וכן חלקי טיב ובטון רופפים. שלב ההכנה הוא שלב משמעותי מאוד להצלחתו של האיטום.

בשלב השני מניחים את היריעות הביטומניות. בתחילה מורחים את הפריימר שמהווה את שכבת היסוד וכן את החומר המקשר בין היריעות לתשתית. לאחר שהפריימר מתייבש מחברים את הביטומן בהתאם לתקן באמצעות הלחמה. יש לבצע גימור של קצוות היריעות על מנת שהן לא תיהרסנה ושהריתוך לא יפרם באופן כלשהו. השלב האחרון הוא הלבנת הגג. על אף שהיריעות אינן שחורות כמו הזפת ועל כן הן אינן קולטות שמש, יש צורך להלבין את הגג עם צבע אקרילי או צבע הלבנה ייעודי.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות חייב להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום  למשל אדיב חברת איטום וזאת בכדי שהאיטום יהיה איכותי ויחזיק מעמד לאורך זמן בצורה הטובה ביותר.