טיפול שורש – כל מה שצריך לדעת

טיפולי שיניים הם לא דבר נעים, לא מעט אנשים מעדיפים להעביר נושא ולא לדון בטיפולים המצמררים וההוצאות הכספיות הנלוות אליהן… אבל למעשה הדרך הזו אינה יעילה והיא לא מוכיחה את עצמה. כיוון שהשיניים שלנו זקוקות לטיפול ולאחזקה קבועה, ואם נזנח אותן, הם יגיבו בהתאם. יש לא מעט אנשים שאבדו שיניים או נאלצו לבצע טיפולים משמעותיים מאוד בגין הזנחה ואי התייחסות לחורים הקטנים. במידה ויש לכם חורים גדולים יותר מסתבר שיהיה צורך לבצע טיפול שורש. מה צריך לדעת על הטיפול הזה?

טיפול שורש ומה שאתם צריכים לדעת עליו

  • טיפול שורש הוא טיפול שיש לבצע אותו במידה ונוצרו בשיניים חורים עמוקים יחסית, כאלו שלא די בסתימה רגילה כדי לסתום אותם, אלא צריך לבצע סתימת שורש, טיפול שורש שמגיע לעומק השן ולשורש שלו כדי לתקן את הנזק שנוצר.
  • במידה ויש לכם כאבים בשיניים אין זה אומר שמדובר בטיפול שורש. זה יכול להיות גם חור בשן. אך תמיד חשוב מאוד לפנות מה יותר מהר לטיפול על מנת לבדוק את מצב השן ואת חומרת הנזק כדי לטפל בו בהקדם. ככל שהטיפול יהיה יעיל ומהיר יותר כך יש סיכוי לפתור אותו בצורה קלה יותר. חור קטן שנזניח יהפוך להיות לחור משמעותי וגדול יותר לאחר תקופת מה.
  • טיפול שורש הוא אמנם טיפול שעשוי להיות כרוך בכאבים, אך במרבית הטיפולים משלבים אמצעי אלחוש או הרדמה אשר מונעים מהמטופל לחוש את הטיפול ואת הכאבים המלווים אותו. האלחוש יכול להיות הרדמה מקומית או באמצעות גז צחוק. המטרה היא לאפשר לצוות לבצע את טיפול השורש בלי שהמטופל יחוש את הכאב, את הצמרמורת ואת חוסר הנוחות.

לתיאום פגישת ייעוץ בסדרי סמייל >>>