מה החומר הטוב ביותר לאיטום גגות

יום אחד בתקופת החורף הגשומה חזרתם הביתה לאחר יום שלם מחוץ לבית, וגיליתם לחרדתם כי שלולית מים ענקית מחכה לכם בכניסה לבית. המחשבה הראשונית שצצה בראשכם היא כי בוודאי קיימת סתימה באחד מפתחי הביוב בבית, ולכן כל המים עלו וגרמו להצפה הזו. אך לאחר שראיתם כי השלולית איננה מתפשטת בכל הבית אלא נקודתית לאזור מסוים של הבית, מוטב כי תעיפו מבט בתקרה ותוודאו כי המים לא מגיעים משם.

מצב של חדירת מים אל תוך חלל הבית מהתקרה מעיד על גג לקוי, במיוחד אם בעיה זו מתרחשת בעונת החורף כשיש הרבה משקעים. מכיוון שהגג ניצב בראש מבנה הבית, הוא צריך לספק את ההגנה הדרושה מפני חדירת נזקים סביבתיים שונים כמו נזקי אקלים של מים, לחות, רטיבות, חום, שמש ועוד. כדי לוודא כי הגג יעניק את ההגנה הדרושה לחלל הבית, מומלץ לפנות לחברה לתיקון גגות שתבצע איטום גגות מקצועי.

איטום גגות עם יריעות ביטומניות

ישנן שיטות שונות ומגוונות באמצעותן ניתן לבצע איטם גגות מיטבי, זאת באמצעות שימוש בטכניקות וחומרים שונים ועמידים במיוחד. אחד מהחומרים הטובים ביותר לביצוע איטום איכותי לגג הוא באמצעות יריעות ביטומניות.

יריעות אלו עשויות חומרים חזקים כמו פיברגלס, אינטרגלס, ציפוי אגריגט ועוד הרכבי חומרים עמידים ואיכותיים. היריעות הביטומניות נפרשות על גבי הגג ומוצמדות אחת לשנייה באמצעות שיטת הלחמה מיוחדת. שיטה זו היא המועדפת ביותר לביצוע איטום גגות מכיוון שהיא אינה מצריכה זיפות או סיוד של הגג בנוסף ליישום היריעות. מכיוון שמדובר בחומר איטום מתקדם, היעילות שלו גבוהה ועמידה הרבה יותר מפני אקלים גשום או חם.

מדוע חשוב לבצע איטום לגג

כדי להימנע ממצב לא נעים של חדירת מים אל תוך חלל הבית, חשוב לבצע איטום גגות מקצועי על ידי חברה מנוסה בתחום כמו חברת אדיב איטום גגות איטום גג איכותי יעניק לבית הגנה מלאה בכל מזג אוויר, וכך שמירה על המרחב הביתי בפני נזקים שונים כמו נזילות, רטיבות ועובש שעלול להזיק מבחינה בריאותית. בבתים ומבנים ישנים חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת של איטום גג, כדי לשמור על עמידותו והגנתו מפני סדקים וחריצים.

> קראו גם על פתרונות אקוסטיים לגינה