שיפוץ מקיף של בתים ישנים – למה צריך לשים לב

בית ישן שנבנה בשנות ה50 – יכול להראות יפה, אך ברוב המקרים דורש שיפוץ. בתים משנות ה 60 ה 70 וה80 – חייבים בשיפוץ וחיזוק. וישנן דירות משנות ה 90 – שחייבות עדכון והתאמה לשינויים טכנולוגיים, זאת כדי להשתפר ולשפר את החיים בתוך המבנה. בכול הנוגע לשיפוץ מקיף של מבנים – הסיבות יכולות להיות מגוונות ורבות. מה שכן, השיפוץ בית ישן דרוש והוא יעלה משמעותית את ערכם של הנכסים. אז למה צריך לשים לפני השיפוצים? הכול בהמשך.

אם בחרתם לבצע שיפוצים במבנה ישן, הרי שפרויקט לא קל לפניכם, והוא בוודאי דורש שיפוצים מסיביים בכול הנוגע לתוך המבנה, לתשתיות שיש בו, לחוזקה ולעמידות שלו, כמו גם להתאמה ועיצוב מודרניים ופרקטיים יותר.

כדי להתחיל בשיפוצים, חשוב להבין בתחילה מה התהליך דורש. זאת כדי לתכנן את התקציב שלכם, על מנת להבין לכמה זמן תצטרכו להיעדר מהמבנה, ומתי ואיך – התהליך יסתיים. לכן דרושה בחירה בחברת שיפוצים טובה. חברה איכותית, תספק לכם אנשי מקצוע שיתכננו עמכם את תהליך השיפוץ, יספקו לכם טווחי זמנים, ידגישו את האזורים במבנה שחייבים שינוי ויספקו הצעת מחיר הוגנת.

הנה מספר דוגמאות לעבודות בנייה ושיפוצים שמתחרשות בעת שיפוץ מקיף של בתים ישנים:

חיזוק מבנה קירות ועמודים תומכים – בתים שנבנו לפני עשרות שנים, זקוקים מידי עשור לחידוש. בכך למשל יש צורך באיטום סדקים במבנה, חיזוק עמודים תומכים, איטום קירות בטון, חיזוק קונסטרוקציה ועוד.

עבודות בטון – לעיתים דרושות עבודות בטון שמחזקות את המבנה. כמו גם עבודות של קידוח בטון, פתיחת מרפסות, שבירות קירות בין חללים ועוד. לכן חשוב לבחור קבלן שיפוצים מומחה בעבודות בטון.

שיפוץ גגות – מבנים ישנים הופכים לעיתים לכאלה שיש בהם בעיות באיטום. איטום הגג דרוש על מנת לאטום את המבנה מחום, קור ותהודה. כאשר האיטום ניזוק ואינו חדש – המבנה עלול להיות קר מאד ולפתח רטיבות ונזילות, כמו גם חם מאד בחודשי הקיץ ושאינו אטום נגד תהודה. לכן איטום הגגות והחלפת רעפים דרושה. לעיתים יהיה צורך להחליף את דוד החשמל בדוד שמש, או בפנלים סולריים. לכן מומלץ לבחור חברת שיפוצים שעוסקות במגוון תחומים ויכולה להתאים לכם את בעלי המקצוע הדרושים לכל סוג שירות או עבודה.

החלפת תשתיות – תשתיות המבנה כמו תשתיות המים החשמל והמרזבים גם הם ידרשו החלפה, בזמן שבמבנים ישנים מערכות האינסטלציה הופכת לישנה וחלודה. תשתיות החשמל כבר אינן מספקות את הזרם הדרוש, והמרזבים שנועדו להעביר מים מן הגג אל הגינה – הופכים רעועים. לכן יש צורך באיתור נזילות מים, בדיקת מערכות האינסטלציה וביצוע החלפת תשתיות באופן מקצועי.

עבודות בגובה – עבודות בגובה כמו החלפה וניקוי חלונות, צביעות קירות חיצוניים, החלפת מרזבים ועוד: כולן דרושות בדרך כלל בשיפוצים של בתים ישנים. לכן יש לבצע עבודה מקצועית באמצעות ציוד בטיחותי ויעיל.

התאמה לבית חכם – מי שירצה להפוך בית ישן לבית חכם אשר בו מערכות החשמל המים ושאר אלמנטים עובדים באמצעות שלט חכם או אפליקציה – יוכל למצוא את שעת הכושר לשינוי בדיוק בעת שיפוץ מקיף של בתים ישנים. מומחים בעבודות חשמל ושיפוצים, יוכלו להתקין מערכות של בית חכם, גם על מבנים ישנים שעוברים שינוי.

לסיכום, ביצוע עבודות תשתית, חיזוק, עיצוב מחודש, תכנון נכון, החלפת אלמנטים והוספת אלמנטים חכמים – כולם יעזרו לכם לתכנן נכון את השיפוצים ולהבין כיצד מבצעים שיפוצים במחיר נוח שיוביל לתוצאות יעילות, נוחות וחיוביות.

קראו עוד על: שיפוץ דירה קומפלט